Poznáme víťazov Študentskej podnikateľskej ceny 2016

  • Dňa 1.12.2016 sa v budove ústredia Slovenskej sporiteľne, a.s. konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „ Študentská podnikateľská cena 2016 „ Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia. Spoluvyhlasovateľom bola Slovenská obchodná a priemyselná komora.
cover
  • Dňa 1.12.2016 sa v budove ústredia Slovenskej sporiteľne, a.s. konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „ Študentská podnikateľská cena 2016 „ Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International-Slovakia. Spoluvyhlasovateľom bola Slovenská obchodná a priemyselná komora.

Cieľom projektu je podporovať študentov v tom aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať. Hlavnou úlohou projektu je ukázať širokej verejnosti , že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas VŠ a získavať nové vedomosti a zručnosti štúdiom na VŠ. Pridaná hodnota je taktiež v určitom návode ako zvyšovať zamestnanosť absolventov VŠ v SR. Zároveň títo absolventi resp. v súčasnosti študenti sú potenciálnymi zámestnávateľmi  ďalších obyvateľov z rôznych regiónov Slovenska. Zaujímavé podnikateľské príbehy boli odmenené vecnými cenami. Najlepší študenti – podnikatelia boli pozvaní na stretnutie s predstaviteľmi podnikateľských organizácii ako aj  so zástupcami vyhlasovateľa projektu. Odborná porota na základe osobnej prezentácie svojej firmy vybrala reprezentanta Slovenska na svetové finále súťaže, ktoré sa uskutoční v apríli 2017 vo Frankfurte nad Mohanom. Projekt je súčasťou celosvetovej súťaže „Global Student Entrepreneur Award“.

cover

foto: Študentská podnikateľská cena 2016

Vyhlasovateľ: Junior Chamber International – Slovakia je mimovládna, nezisková organizácia , ktorá združuje mladých ľudí, a to od  študentov VŠ až po samostatných podnikateľov vo veku 18 – 40 rokov. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania, chuť stále sa vzdelávať, pracovať na sebe, a tak byť úspešnými či už ako mladí podnikatelia alebo mladí manažéri. Organizácia je od roku 2007 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácii pre mladých lídrov a podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA a európskym centrom v Berlíne  so zastúpením v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov.

Spoluvyhlasovateľ: Slovenská obchodná a priemyselná komora je nezávislý reprezentant trhovej ekonomiky, ktorá chráni záujmy podnikateľských subjektov, podporuje ich rozvoj a expanziu v národnej, európskej a glogálnej dimenzii, najmä prostredníctvom ovplyvňovania tvorby podnikateľského prostredia.

Odborná komisia vybrala z 39 prihlásených 5 finalistov súťaže:

  1. Tomáš Brngál – spoločnosť Virtual Medicine,s.r.o. Lekárska Fakulta Univerzita Komenského v Bratislave
  1. Lukáš Fertaľ – spoločnosť FlukoLand, Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
  1. Matúš Krajčí – Matúš Krajčí, samostatne hospodáriaci roľník, Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre
  1. Marek Plachý – spoločnosť Genaces Slovakia,s.r.o.,Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre
  1. Michal Predajňa – spoločnosť HAPE GROUP, s.r.o., Právnická fakulta UK v Bratislave

 

Udelenie hlavných cien:

„ Cena spoločnosti NAY“ – Tomáš Brngál, spoločnosť Virtual Medicine,s.r.o.

„Cena MasterCard za inovácie“ – Michal Predajňa, spoločnosť HAPE GROUP,s.r.o.

„ Cena ministra školstva , vedy, výskumu a športu SR“ (najzaujímavejší nápad študenta-podnikateľa ) – Matúš Krajčí, samostatne hospodáriaci roľník

ff

foto: Študentská podnikateľská cena 2016

Absolútnym víťazom a zároveň nominantom Slovenska na celosvetovú súťaž „Global Student Entrepreneur Award“ sa stal :

Tomáš Brngál – spoločnosť Virtual Medicine,s.r.o. Lekárska Fakulta Univerzita Komenského v Bratislave

 

zdroj: TS Študentská podnikateľská cena 2016, zdroj titulnej fotografie: Študentská podnikateľská cena 2016

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech