Peniaze seniorov motivovali, tvrdí Matovič. Preto posúva termín registrácie na odmenu

  • O predĺžení termínu informoval Matovič na tlačovej besede
  • Zároveň uviedol, že odmena seniorov motivovala
matovic
FOTO TASR/Pavol Zachar
  • O predĺžení termínu informoval Matovič na tlačovej besede
  • Zároveň uviedol, že odmena seniorov motivovala

Ministerstvo financií (MF) SR posúva posledný termín registrácie seniorov vo veku 60 plus na odmenu za očkovanie. Uviedol to podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Pridelený termín na očkovanie do konca januára má takmer 30-tisíc Slovákov nad 60 rokov a na pridelenie termínu čaká takmer 7 000 seniorov. To je hlavný dôvod, pre ktorý podľa Matoviča predĺžili možnosť absolvovania očkovania. Momentálne, od začiatku tohto roka, sa očkuje tempom približne 6 000 dávok denne.

„Dokopy môžeme povedať, že očkovacia prémia voči prieskumu relevantnej agentúry, prilákala k očkovaniu viac ako štvrť milióna ľudí,” uviedol Matovič.

V tejto súvislosti minister porovnáva prieskum agentúry Focus z októbra minulého roka, z ktorého záverov vyplynulo, že treťou dávkou sa nechá preočkovať 430-tisíc seniorov.

Podľa Matovičových údajov sa do stanoveného termínu nechalo takzvanou posilňujúcou dávkou preočkovať 204 657 ľudí nad 60 rokov. V rámci rovnakého porovnania v súvislosti s prvou dávkou sa nad rámec očakávaní prieskumnej agentúry Focus podľa Matoviča nechalo zaočkovať 55 834 seniorov prvou dávkou.

Celkovo má doteraz nárok na očkovaciu prémiu 642 956 dôchodcov zaočkovaných tromi dávkami vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktorí dostanú finančný príspevok vo výške 300 eur.

Spolu tak štát už teraz zaručene minie 192 886 800 eur. Matovič očakáva, že v závere to bude avizovaných približne 250 až 270 miliónov eur.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie