Prečo je opustiť prácu, kvôli svojim snom najhorší nápad, aký môžeš dostať?

  • Pozor na tie fámy o veľkom skoku zo zamestnania do podnikania. Nie sú nereálne, ale neudejú sa cez noc.
job-office-mess
  • Pozor na tie fámy o veľkom skoku zo zamestnania do podnikania. Nie sú nereálne, ale neudejú sa cez noc.

Nie to tak dávno, čo Bryan skončil so svojou prácou ako redaktor pre Fortune 500, aby sa pustil do niečoho iného. Počas jeho posledného dňa v práci odvšadiaľ vnímal mix závisti a prekvapenia. Nemohli uveriť, že odchádza, že ide urobiť ten veľký krok. No pravdou je, že Bryan plánoval tento moment už 10 rokov.

Poriadne sa pozri na všetky tie biznisové knihy, čo máš na poličke, vypočuj si self-help guruho a jeho úspešný príbeh alebo navštív niekoho zo svojich známych, komu sa skutočne darilo. Odvšadiaľ budeš pravdepodobne počuť: „Urobil som ten veľký krok.“

10-Things-Richard-Liu-Pics-01

foto: businessinsider.com

Táto fráza je s obľubou opakovaná vždy, keď sa hovorí o úspechu. Je to príbeh risku a zisku, ktorý dookola počúvame z úst bohatých podnikateľov, filmových hviezd či úspešných umelcov. No je to lož.

Big Breaks Come Slow

V roku 1975 založil Bill Gates Microsoft. No trvalo dlhých 6 rokov kým získal svoj prvý kontrakt s IBM. Potom to trvalo ďalších 5 rokov, kým išli na burzu, čo spravilo Gatesa multimilionárom, to je jeho „overnight success.“

Stevovi Jobsovi to zabralo ešte viac času. So Stevom Wozniakom založili Apple v roku 1976, no až do roku 1984 veľa vody nenamútili. Až kým nevypustili do sveta Macintosh. Nasledoval Jobsov  odchod z firmy a následný comeback – až potom sa jeho biznis stal skutočne globálnym gigantom akým je dnes.

steve-jobs-head-of-apple-25b1-diaporama

foto: 20minutes.fr

A potom sú tu ešte zakladatelia Google Larry Page a Sergey Brin. Spoločnosť založili v roku 1996 a až o osem rokov neskôr sa im podarilo poraziť doterajších konkurentov, vďaka čomu išli na burzu s trhovou kapitalizáciou 23 miliárd dolárov.

Predtým ako skončíš so svojou prácou, aby si urobil ten veľký krok, venuj najskôr dostatok času budovaniu potrebného skillsetu, ktorý k tomu potrebuješ.

Ako povedal Aristoteles: „Sme to, čo robíme stále dookola. Výnimočnosť teda nie je akt, je to zvyk.“ Ak niečo robíš dosť dlho, nech je to hocičo, stane sa to zvykom.

Vďaka tomu sa nebudeš musieť spoliehať na veľký krok, ale na pevný most, ktorý si si vybudoval postupne a dobrovoľne počas rokov. Nie, nebol by to dobrý príbeh pre Hollywood. No má to oveľa väčšiu šancu na úspech.

foto: tech.co

zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: grumomedia.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech