Infektológ Sabaka: Koronavírus má jednu zákernú stránku. Aktuálne ho na Slovensku najviac šíria títo ľudia

Veronika Remišová: Štátne IT bolo jedno veľké eldorádo. Po novom ušetríme milióny

Korupcia bola v 90. rokoch štandard. Dnes chcú mladí pracovať pre úplne iné firmy

Prečo to priemerní študenti dotiahnu v živote ďaleko

  • Bývalý prezident George W. Bush nie je populárny pre svoje verejné prejavy, avšak čerstvým absolventom Southern Methodist University zdelil jednu dôležitú myšlienku: „Tým, ktorí ukončili štúdium s poctami, oceneniami a vyznamenaniami poviem ‚Dobrá práca‘ a ostatným priemerným študentom hovorím: ‚Aj vy sa môžete stať prezidentom.‘“
 srcset
  • Bývalý prezident George W. Bush nie je populárny pre svoje verejné prejavy, avšak čerstvým absolventom Southern Methodist University zdelil jednu dôležitú myšlienku: „Tým, ktorí ukončili štúdium s poctami, oceneniami a vyznamenaniami poviem ‚Dobrá práca‘ a ostatným priemerným študentom hovorím: ‚Aj vy sa môžete stať prezidentom.‘“

Bush si robil vtipy sám zo seba, pretože počas vysokej školy patril k priemerným študentom. Vo svojom prejave zdôraznil fakt, že známky neovplyvnia to, kam to môžete dotiahnuť, pretože život je plný neobmedzených možností. Či Busha uznávate ako dobrého prezidenta alebo nie, dáva to zmysel. V škole medzi premiantov nepatrili i ďalší mocní muži planéty, ktorí sa aj napriek tomu postavili na čelo USA – napríklad John F. Kennedy, Lyndon B. Johnson či Bushov otec George H.W. Bush. Ani viceprezident Joe Biden nevynikal svojimi známkami na strednej škole, či právnickej univerzite.

georgebush

 

Samostatnú kapitolu tvoria mega úspešní podnikatelia, ktorým na vrchol určite nepomohli len vedomosti získané na univerzite. Steve Jobs nikdy nedokončil vysokú školu. Rovnako ako Mark Zuckerberg a Bill Gates. Podobne, najmladšia ženská miliardárka Elizabeth Holmesová, ktorá spravila v medicíne revolúciu, prerušila štúdium na Stanforde s cieľom nasledovať svoje sny. Richard Branson trpel dyslexiou a zo strednej školy ho vyhodili vo veku 15 rokov.

bill-gates

 

Jednoducho povedané, je jedno akým spôsobom nadobúdate vzdelanie, neexistuje jediná cesta k úspechu. Renomovaný astrofyzik Neil de Grasse Tyson v prejave pre absolventov Massachusettskej univerzity povedal:

Vaše známky, nech je váš priemer akýkoľvek, sa rýchlo stanú nepodstatnými vo vašom živote. Radšej vám ani nebudem hovoriť, že budú irelevantné.

Pretože v živote sa vás nik neopýta na váš priemer.

…Ak priemer niečo znamená, tak len to, čím ste boli v danom momente – a určite to nedokáže definovať zvyšok vášho života.“

 

Inteligencia je subjektívna a akademické výsledky nie sú vždy tým správnym meradlom. Úspech študenta závisí na schopnosti prispôsobiť sa danému systému, čo nie vždy predstavuje tú najlepšiu prípravu na skutočný život. Osobný charakter, skúsenosti a konexie. Nie známky, určujú váš smer v živote. Úspech je rozhodnutie spraviť to, k čomu sa iní neodhodlali. Na to je potrebná vášeň, odvaha, vytrvalosť, emocionálna inteligencia a schopnosť porozumieť hodnote neúspechu.

 

To je dôvod prečo vidíme toľko priemerných študentov viesť tento svet. Práve oni totiž rozumejú tomu, čo znamená bojovať a prekonať viac prekážok, ako si dokážete predstaviť. Ak ste práve skončili strednú alebo vysokú školu, no bez vyznamenania, nezúfajte. Život je plný úspechov a neúspechov a hoci sa toho veľa v škole naučíme, skutočné vzdelanie získate, až keď opustíte svoju triedu a vstúpite do reálneho sveta dospelých. Skutočný úspech je produktom pozorovateľných a nesebeckých zmien v tomto svete.

Nikdy sa neprestávajte učiť, nikdy sa nevzdávajte a nikdy si nezabúdajte život užívať!

Zdroj: elitedaily.com

Najnovšie video