Prečo sme sa v Startitup rozhodli klikovať?

  • Nie sme ľudia, ktorí by si nechali újsť zdravie medzi prstami.
photo-4
  • Nie sme ľudia, ktorí by si nechali újsť zdravie medzi prstami.

Všetci v Startitup máme záujem starať sa o seba. Nie sme ľudia bez snov a vízií, chceme v každej oblasti života dosahovať aspoň nadpriemerné výsledky. A tak je to aj s cvičením a zdravým životným štýlom.

Dvojnásobne to platí po novom roku, kedy má 90% ľudí nastavené rovnaké predsavzatie. Príde však práca a je po cieľoch. Môžme si tu rozprávať rozprávky o pevnej vôli, no keď niekto o siedmej ráno vypadne z domu a neraz sa vráti okolo ôsmej večer, úplne ho chápem, že sa mu do fitka nechce. Ak je vôbec ešte otvorené.

IMG_0068

My v Startitup nemáme pevnú pracovnú dobu. Keby chceme, trénujeme päťfázovo denne, no web by chátral. Záleží nám na našom „dieťati“ a všetci tu preto dobrovoľne trávime celé hodiny až do večera. Naše zdravie tým ale trpelo. Až kým sme si nepovedali, že stačí.

Nemusíme sa siliť do posilňovne o desiatej večer. Vytvorili sme si klikovaciu výzvu, ktorá nás všetkých (dúfajme) udrží vo forme. Bojujeme jeden proti druhému, preto nedostatok motivácie nehrozí. Prostredie je zdravšie, aj mozog má tendenciu vyberať si skôr zdravšiu stravu a celkovo sa všetci cítime lepšie.

Okrem klikov nás v najbližších dňoch čaká namontovanie hrazdy, ktorá nám dovolí posunúť náš workout na vyššiu úroveň. Tie chvíle prokrastinácie, kedy si fakt musíš na 20 minút od práce oddýchnuť, teraz využívame maximálne efektívne. Všetko čo potrebuješ sú 2×2 metre priestoru.

IMG_0069

Možno to nedáva zmysel. V práci máš predsa pracovať, na cvičenie sú určené iné miesta. No jedna vec je firemná kultúra. Sme v tom všetci spolu a opäť máme k sebe o niečo bližšie. Druhá vec je, že človek je ako zázrakom zrazu násobne tak sústredený na prácu, než bol predtým. A to sa ešte len tešíme na dlhodobé benefity.

Cvičenie v kancli jednoducho posunulo celý náš tím opäť o krok ďalej. A čo tvoja firma, cvičíte?

Screen Shot 2016-01-13 at 19.02.56

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech