Prečo ti všetci želajú pád

  • Prečo si ľudia želajú vzájomný neúspech?
482276006_d1
  • Prečo si ľudia želajú vzájomný neúspech?

Chceš radu? Ak ti niekto povie, že tvoj najväčší pád bol určite na niečo dobrý, never mu. Čokoľvek ľudia hovoria nie je pravdivé, pokiaľ títo ľudia nie sú súčasťou tvojho projektu alebo spoločnosti, či nemajú akýkoľvek osobný záujem na tvojom úspechu.

Faktom je, že väčšina ľudí si želá, aby si neuspel. Možno to nie je jasné im, ani tebe, ale ich základným inštinktom je, že si želajú, aby tvoja práca nevyšla. Je veľmi výnimočné ak nájdeš niekoho, kto chce, aby si uspel, ak sami nie sú zahrnutí v tvojom úspechu.

IMG_1753

 

Samozrejme, sú tu aj investori, ktorí si myslia, že tvoj startup má obrovský potenciál, avšak komentáre k tvojmu startupu vypovedajú o niečom inom – stovky ľudí predpovedajú tvoj koniec a dúfajú, že majú pravdu.

Ľudia radi ukazujú na neúspechy iných, aby si našli argument, prečo nikdy nezačínať s ničím vlastným a pokojne ostali aj naďalej vo svojej komfortnej zóne.

 

 

Nikto ti nepraje úspech, lebo:

Uvoľňuje to ich tlak a ospravedlňuje ich hlúpe životné rozhodnutia.

Väčšina ľudí si na seba nevezme riziko skúsiť niečo na vlastnú päsť. Nie každý musí, nie každý by mal. Namiesto toho úprimne priznať, že to jednoducho robiť nechcú alebo na to nemajú sa veľa ľudí snaží zakryť za myšlienku, že nevyskúšať nič je vlastne najbezpečnejším a najlepším riešením.

Každý jeden pád, za ktorý sa môžu schovať, hrá za ich teóriu. Myslia si preto, že sú omnoho múdrejší ako ľudia, ktorí sa do rizika púšťajú s plným presvedčením aj keď to vyzerá tak, že všetko ide proti nim. Môžu sa pozrieť späť na ich životy a cítiť sa pohodlne, lebo nepokazili nič tak, ako ty.

img_20140226_1819061

 

Na druhú stranu, ak si úspešný aj napriek obrovskému riziku, ktoré podstúpiš a dosiahneš to, v čo veríš, hádže to na týchto ľudí zlé svetlo.

Ľudia sú vystrašení z rizika u ostatných, pretože sa boja, že sa im minú dôvody aby nenasledovali ostatných. Rovnako sú vystrašení, že tvoj úspech sa nejakým spôsobom rovná ich prehre.

 

…a ak si neuspel, môže to znamenať, že oni áno.

Je jednoduché zabudnúť na to, že niekoho úspech znamená opak pre ostatných. Porovnávanie je však to najhoršie, čo môžeš urobiť. Je jasné, že ak niekoho nemáš rád a on uspeje, čakajú ťa ťažké časy pri vyrovnávaní sa s tým. Všeobecne platí, že nie ste súperi a pri jeho úspechu prežívaš len závisť.

talentexpo-760x427

 

Každá výhra je pozitívna. Za každým, keď sa niekomu, koho poznáš splní sen, projekt alebo startup, je to fantastické. Je to nový element úspechu v tvojom networku. Pomôže ti to? Pravdepodobne nie. Je to však príkladom toho, že po riziku môže prísť aj úspech a preto by si mal skúsiť to isté.

Výnimočnými sú v týchto prípadoch ľudia, ktorí v teba úprimne veria, ktorí obetujú ich vlastný komfort, len aby ti pomohli. Ak takých stretneš, ukáž im svoju vďaku. Keď všetci chcú tvoj „fuckup“ títo ľudia budú tu, aby ti vytvorili zázemie. A vieš čo? Ty by si mal byť taký tiež. Nebuď hlúpy sebec, ktorý nikomu nepraje úspech.

1-WPMRCdxJhe4cvefeJ5FbmQ

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech