Prečo vôbec nevadí, ak robíš niečo zle

  • Svoju strednú školu som opustil už ako 15 ročný a rozhodol som sa začať vzdelávať v oblasti IT. To samozrejme zapríčinilo, že sa mi oproti iným dostalo len veľmi málo tradičného vzdelania.
image_1444370489.jpeg
  • Svoju strednú školu som opustil už ako 15 ročný a rozhodol som sa začať vzdelávať v oblasti IT. To samozrejme zapríčinilo, že sa mi oproti iným dostalo len veľmi málo tradičného vzdelania.

 

A to bol aj dôvod prečo bolo písanie kvalitných textov jedna z vecí, ktoré mi robili problémy. Bolo pre mňa ťažké dobre písať, nie len v mojom rodnom jazyku (nemčine), ale taktiež aj v mojom druhom jazyku (angličtine), ktorý som sa, len tak mimochodom, počas času stráveného na škole nikdy naozaj nenaučil. No a vo svete, v ktorom sa gramatická chyba v podstate berie ako spáchanie zločinu, som sa niektoré slová, či vety naozaj bál použiť na mojej stránke. Písanie bolo pre mňa ťažké hlavne preto, že som mal pocit, že sa musím riadiť zaužívanými pravidlami, ktoré poznali všetci okrem mňa.

Verím, že dôvod, prečo ma tak priťahovalo kreatívne odvetvie (práca dizajnéra) je, že v tejto oblasti mi nikto nemohol povedať, že niečo robím zle. A nie, nebolo to preto, že by som veci robil dokonale, práve naopak, avšak neexistoval nikto, kto by mohol povedať, že vie, ako robiť veci lepšie. Prečo? Akékoľvek pravidlá tu totiž neexistovali a ja vážne dúfam, že nikdy ani existovať nebudú.  .

Keď ale prejdeme ku spomínanému písaniu, tu veci fungujú inak. Jazyk, ktorým píšeme sa musí riadiť striktnými pravidlami a ľudia ti to, v prípade, že na niektoré z nich zabudneš, radi pripomenú. Ale pravda je taká, že títo ľudia sú jedinou prekážkou, ktorú treba obísť, žiadna iná prekážka totiž neexistuje. Hoci som sám vôbec nevedel ako písať, stále som to skúšal. Najprv som nevedel ani ako na dizajn, ale skúsil som to. Robil som veci „zle“ mnoho rokov (a stále robím), ale čo je pre mňa naozaj dôležité je, že ich robím.

Vždy keď sa bude niekto sťažovať na tvoje písanie (alebo inú tvoju snahu), musíš si uvedomiť jednu vec: Zatiaľ čo sa ostatní sťažujú a nadávajú, ty si práve vytvoril niečo z ničoho a to znamená, že si o krok pred nimi. Robiť niečo zle je pre mňa dar a ver mi, že neexistuje veľa ľudí, ktorí majú odvahu na to, aby to dokázali. V momente, kedy si uvedomíš, že to, čo oni volajú „zlý spôsob“, je vlastne len tvoj vlastný spôsob, pochopíš, že si na tej správnej ceste.
Ako povedal Albert Einstein: „Jediným zdrojom poznania je skúsenosť.“ Môj odkaz je preto jednoduchý- rob niečo zle, lebo je to oveľa lepšie, než nerobiť nič.  


 zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech