Prezidentský palác nasvietený na dúhovo znepokojil mnohých Slovákov. Prezidentka má pre nich jasný odkaz 

  • Bratislava si na pár hodín vyskúšala, ako by to vyzeralo, ak by Grasalkovičov palác svietil dúhovými farbami
  • Pestrofarebný palác však rozhorčil mnohých Slovákov a situáciu musela vysvetliť samotná prezidentka Zuzana Čaputová
cek
TASR Martin Baumann
  • Bratislava si na pár hodín vyskúšala, ako by to vyzeralo, ak by Grasalkovičov palác svietil dúhovými farbami
  • Pestrofarebný palác však rozhorčil mnohých Slovákov a situáciu musela vysvetliť samotná prezidentka Zuzana Čaputová

Internetom sa šíri dezinformácia, že Prezidentský palác má nové osvetlenie a že je nasvietený na dúhovo. Poslanec NRSR Ľuboš Blaha sa dokonca vyjadril, že Zuzana Čaputová zosmiešnila svoj úrad a vysvietila Prezidentský palác ako dedinský erotický klub.”

Zuzana Čaputová nenechala na reakciu dlho čakať. Nie je to pravda a mrzí ma, že to preberajú aj seriózne médiá a novinári, hoci im stačí prísť si pozrieť palác a na vlastné oči sa presvedčiť, či a ako je nasvietený. Fotky, ktoré sa takto šíria, sú len fotkami zo skúšky funkčnosti svietidiel,” objasnil hovorca prezdentky Martin Strižinec.

Gepostet von Nekŕmte nás odpadom am Donnerstag, 28. November 2019

Hovorca taktiež upozornil, že Prezidentský palác sa stále rekonštruuje a v týchto dňoch sa testuje a nastavuje aj jeho osvetlenie. Dočasne je preto možné vidieť rôzne režimy aj rôzne farebné kombinácie. Nové osvetlenie bude podľa prezidentky plne rešpektovať to, že budova je národnou kultúrnou pamiatkou a sídlom hlavy štátu a zvýrazní jej významné architektonické prvky.

Farebný palác zrejme ešte uvidíme

„V budúcnosti bude možné palác výnimočne osvetliť v rôznych farebných tónoch pri špeciálnych príležitostiach. Bežne však bude osvetlený bežným bielym svetlom. Tak, ako je na priloženej fotke,” dodáva Martin Strižinec.

Internetom sa šíri dezinformácia, že Prezidentský palác má nové osvetlenie a že je nasvietený na dúhovo. Nie je to…

Gepostet von Zuzana Čaputová am Sonntag, 1. Dezember 2019

Pri príležitosti testovania farebného spektra žiaroviek sme mohli opäť raz vidieť, ako málo stačí k znepokojeniu bežného Slováka. Človek by sa až bál zamyslieť nad tým, čo ak by sa Prezidentský palác naozaj nasvietil na dúhovo.

Gepostet von Nekŕmte nás odpadom am Donnerstag, 28. November 2019

Podľa niektorých by dúhové farby zrejme podkopli nohy všetkým tradičným rodinám. V metropolách Európy pritom môžeme bežne vidieť na štátnych budovách či veľvyslanectvách vyvesené dúhové vlajky a nik takú triviálnosť nerieši. Množstvo ľudí na Slovensku ihneď zaujalo voči dúhovým svetlám negatívny postoj a farebný palác považovali za zosmiešnenie a nerešpektovanie štátu a štátnych inštitúcií.

Môžme sa len domnievať, kedy sa Slovensko dostane do bodu, kedy dúhové farby nebudú vnímané ako zomiešňovanie štátu, ale skôr ako vyjadrenie podpory menšinám a rešpektu k základným ľudským právam, tak ako to je aj v prípade visiacich dúhových vlajok na Elyzejskom či Westminsterskom paláci či za éry Obamu na Bielom dome. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK