Prezidentský PRIESKUM: V druhom kole by Pellegrini zvíťazil s veľkým prehľadom

  • V diskusnej relácii Na telo sa stretli Richard Sulík a Tomáš Taraba
  • Súčasťou relácie je aj prieskum Focus o prezidentských kandidátoch
Peter Pellegrini rozpráva
Startitup/Matej Hlbočan
  • V diskusnej relácii Na telo sa stretli Richard Sulík a Tomáš Taraba
  • Súčasťou relácie je aj prieskum Focus o prezidentských kandidátoch

V diskusnej relácii TV Markíza Na telo sa stretli Richard Sulík a Tomáš Taraba. Súčasťou relácie je aj prieskum agentúry FOCUS o tom, kto má aké šance v prezidentských voľbách.

Druhé kolo by vyhral Peter Pellegrini

Ak by sa prezidentské voľby konali vo februári, vyhral by ich v druhom kole Peter Pellegrini so ziskom 54,9 percent. Hneď za ním by skončil Ivan Korčok so 45,1 percentami.

V sobotu (24.2.) sme ťa informovali, že rozdiel medzi predsedom parlamentu Pellegrinim ním a exministrom zahraničia Korčokom sa zmenšil a dosahuje približne jedno percento. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus vytvorenom exkluzívne pre TV Markíza.

Peter Pellegrini rozpráva do mikrofónu
zdroj: Startitup/Kevin Horňáček

Štefan Harabin aj naďalej výrazne zaostáva za lídrami rebríčka s jedenástimi percentami. Mnohých však môže prekvapiť postavenie Igora Matoviča, ktorý v aktuálnom prieskume získal päť percent podpory voličov. Stalo sa tak aj napriek tomu, že sám prehlásil, že to s kandidovaním nemyslí vážne.

Ostatní kandidáti, Andreja Danka a Jána Kubiša nevynímajúc, nedosiahli ani päť percent. Na chvoste prieskumu sa umiestnil Milan Náhlik, informuje portál tvnoviny.sk.

Korčok o vojne na Ukrajine

Kandidát na prezidenta SR a bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok v sobotu, v súvislosti s druhým výročím začiatku ruskej invázie na Ukrajinu skonštatoval, že mier na Ukrajine nastane, až keď Rusko prestane bojovať.

„Sú to presne dva roky, odkedy sa Ruská federácia rozhodla pošliapať medzinárodné právo a zaútočiť na nášho východného suseda – Ukrajinu,“ vyhlásil Korčok. Skonštatoval tiež, že za ten čas sme videli solidaritu Slovákov, hrdinstvo ukrajinského národa aj vojnové zločiny a bombardovania civilných cieľov zo strany Ruska.

Skonštatoval pritom, že na Slovensku sa nepodarilo dostatočne presvedčiť ľudí a vysvetliť im, aký fatálny dosah má vojna na Ukrajine na bezpečnosť Slovenska a Európy. Kritizoval populistov aj niektoré vyjadrenia politikov. Zdôraznil, že slovenským záujmom musí byť Ukrajina ako bezpečný partner v Európskej únii.

„Bezpečnosť Ukrajiny zvyšuje aj našu bezpečnosť. Prosperujúca Ukrajina znamená nové príležitosti na rozvoj pre východ Slovenska. Takisto je jasné, že čím viac bude Ukrajina prehrávať vojnu, tým bližšie bude vojna k našim hraniciam,“ upozornil. Odmieta „falošné volanie po mieri“ zo strany niektorých politikov i názory, že Ukrajina by mala akceptovať stratu časti svojich území.

„Prvý predpoklad akéhokoľvek mieru je však to, že ruské bomby prestanú dopadať na ukrajinské školy, škôlky a nemocnice. A to, aký mier a za akých okolností Ukrajina akceptuje, musíme nechať na Ukrajincov. Dovtedy je našou povinnosťou podporovať Ukrajinu a robiť všetko pre to, aby sa ubránila,“ dodal s tým, že v tejto vojne je Rusko agresor a Ukrajina obeť.

Zdroje: TV Noviny, Archív Startitup, TV Noviny

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá