Priehľadné kanoe ti ponúka nezabudnuteľný pohľad na svet pod hladinou mora

  • Na Slovensku ho veľmi nevyužiješ, ale v zahraničí si s ním užiješ tie najlepšie zážitky. Pozri sa, čo môže čakať aj teba.
optio - travel ru
  • Na Slovensku ho veľmi nevyužiješ, ale v zahraničí si s ním užiješ tie najlepšie zážitky. Pozri sa, čo môže čakať aj teba.

Každý sa pomaly, ale iste teší na leto a zážitky, ktoré so sebou toto nádherné ročné obdobie prináša. Výrobcovia letných vychytávok sa predbiehajú, kto príde s niečím novým a lepším. Pre milovníkov morského sveta sa stáva čoraz viac obľúbeným práve tento transparentný hybrid kanoe a kajaku. Pri splavovaní Dunaja by ti určite nebol k ničomu dobrý, no na miestach, ktoré sa môžu chváliť nádhernými plážami s priezračnou vodou, je táto vecička skrátka MUST HAVE. Alebo aspoň must rent, ak sa ti naskytne možnosť.

ibooked com hr

foto: ibooked.com.hr

Predstav si dovolenku v Karibiku, na Havaji, alebo kdekoľvek, kde je voda krásne čistá a ty si chceš spraviť výlet bez toho, aby si sa musel o miesto deliť s desiatkami ďalších turistov, ktorí si kúpili lístok na loď s priehľadným dnom. Pretože, kto by nechcel zazrieť podmorský svet plný farieb a života bez toho, aby sa namočil, však? Nájdu sa aj takí. Tento skvelý kajak je dokonalým spojením športu, rekreácie a úžasného výhľadu, ktorý sa ti ponúka. To všetko z pohodlia a bezpečia kajaku. Či už sa na výlet po morskej hladine vyberieš sám alebo s kamarátmi, či svojou spriaznenou dušou, nezabudni zobrať fotoaparát, pretože ten pohľad bude určite stáť za to.

weheartit

foto: weheartit.com

Tieto hybridné kanoe sú vyrobené z rovnakého materiálu, ktorý sa používa na výrobu kokpitov stíhačiek a unesú váhu až do 193 kilogramov. Okrem toho kanoe vytláča väčšie množstvo vody pre povrchovú stabilitu a lepšiu rovnováhu. Priložené pádla priehľadné nie sú, ale veď načo aj. Navyše, aspoň lepšie nájdeš svoje kanoe po tom, čo sa ho na mori predsa len rozhodneš opustiť.

Samozrejme, ako aj bežné kanoe, tieto špeciálne kanoe tiež nie sú vhodné do rozbúrených vôd. Tým by stratili cieľ, za ktorým boli vytvorené. Takže nezabúdaj – čisté, pokojné more je základ tvojho nezabudnuteľného zážitku.
A ak by si predsa rozmýšľal nad kúpou tohto výdobytku, od počiatočného boomu ceny už, našťastie, klesli, takže si ho môžeš zadovážiť v cene okolo 1 700 dolárov, teda 1 507 eur.
Zážitky čakajú a tí majetnejší majú opäť o dôvod viac tešiť sa na leto.

Zdroj: inhabitat.com, zdroj titulnej foto: optio-travel.ru

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech