Priemerný vek motorkárov sa ide radikálne zvýšiť

  • Pre nadšencov jazdy na dvoch kolesách neexistuje lepší pocit, ako sa prevetrať na silnej motorke pri rýchlej jazde plnej adrenalínu. Na druhú stranu nemajú takú ochranu voči zrážkam ako napríklad vodiči v autách.
image_1421841691.jpeg
  • Pre nadšencov jazdy na dvoch kolesách neexistuje lepší pocit, ako sa prevetrať na silnej motorke pri rýchlej jazde plnej adrenalínu. Na druhú stranu nemajú takú ochranu voči zrážkam ako napríklad vodiči v autách.

Preto takéto šantenie je o dosť nebezpečnejšie. Chýba im pevná konštrukcia a hlavne airbag. Majú zväčša len koženú bundu, prípadne kombinézu s chráničmi, ale to ich pri vyšších rýchlostiach veľmi neochráni. A preto prišli ľudia z Alpinestars s Tech-AirTM Street airbagom pre motorkárov, ktorý o niečo zníži následky nehôd na motorke.


Tieto airbagy poskytujú ďalší rozmer ochrany vysokotlakovým systémom Tech-AirTM   Street tým, ktorí sa rozhodnú pre adrenalín na dvoch kolesách namiesto štyroch. Je to mechanizmus, ktorý je vo veste skrytý pod bundou. Pri náraze sa nafúkne a tým jemne odpruží bundu a ochráni hruď, ramená, chrbát a oblasť obličiek. Airbagy dávajú jazdcovi väčšiu šancu, po prípadnom páde, sa z toho dostať bez zranení.

Systém je maskovaný pod bundou jazdca, čo znamená, že nie je nič vidieť a vyzerá rovnako ako akákoľvek iná bunda. Tento systém pomáha chrániť telo jazdca ako napríklad prilba jeho hlavu.

Bunda je vybavená senzormi na ramenách a na chrbte, kde je aj umiestnený mechanizmus. Tieto senzory detegujú nebezpečenstvo okamžite po náraze. Za 30 až 60 milisekúnd od detegovania vystrelia. Airbagy sa nafúknu za 25 milisekúnd a efektívne chránia jazdca.

Navyše systém chráni jazdca aj pri staní a čakaní na semafóre voči nárazom zozadu. Túto vestu možno použiť nie len na cestné motocykle, ale aj na skúter alebo na enduro do prírody. Tento systém je stavaný takmer na každú motorku.

Airbagy sú napájané batériou s výdržou na približne 25 hodín používania a vybitie indikuje LED indikátor. Jazdec nemusí aktivovať tento systém, pretože ten sa automatický aktivuje zipsom, keď sa bunda zapne.

Tech-AirTM Street airbag chystá svoj debut už na jar tohto roku v dvoch štýloch Viper a Valparaiso z kolekcie Tech-Air.

Zdroj: alpinestars

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK