Priprav sa. Prichádza nová generácia solárnych ruksakov

  • Nabijú telefón, tablet a dokonca aj dron.
kck-st
  • Nabijú telefón, tablet a dokonca aj dron.

Spoločnosť Voltaic Systems je známa práve tým, že vyrába užitočné vecičky, na ktoré pripevnia solárne panely, takže okrem toho, že sú ich výrobky praktické, ti v prípade núdze aj pomôžu. Áno, všetci vieme o power bankách, ale čo sa stane, keď sa vybijú aj tie? Skrátka dobiješ, nie je problém. A to práve vďaka novej generácií ruksakov, na ktorej Voltaic Systems pracuje. Okrem solárnych nabíjačiek na laptop či solárnych panelov, ktoré si môžeš jednoducho pripevniť na auto, prišli s niečím aj pre tých, ktorí sú neustále v pohybe.

voltaic-systems-offgrid-solar-backpack-1020x610

Na Kickstarteri začali kampaň, kde ponúkajú dva ruksaky, ktoré ti zaručia dostatok šťavy na všetko, čo potrebuješ. Ich ruksak Array je dokonca schopný nabiť dron. Nie že by ich toľko ľudí malo, ale každopádne je to niečo, čím sa spoločnosť rada popýši, keďže podľa ich vlastných slov je to niečo, čo zatiaľ žiadny iný ruksak nedokáže.

kck

foto: kickstarter.com

Array vyzerá so svojimi 10 wattmi čistej energie na parádny kúsok. Dokáže nabiť laptopy, tablety, smartfóny, zrkadlovky, GoPro, alebo dron. Tento špičkový solárny ruksak prichádza s výbavou v podobe batérie s výkonom 19 800 mAh, ktorá sa plne nabije za 12 hodín na slnku, alebo za 4 hodiny klasickým nabíjaním pre tých menej trpezlivých.

f0d44c2ffbc5aee582f0e07290ecf34b_original

Druhý ruksak v ponuke, OffGrid, ponúka 6 wattov, čo je dosť aj pre tých, ktorí sa nechystajú na také dlhé a neprebádané cesty, ale stále potrebujú energiu na svoje veci. OffGrid prichádza s batériou so silou 4 000 mAh, ktorá sa nabije za 4 hodiny na svetle a 4 a pol cez USB. Dokonca je možné upgradenúť na batériu s vyšším výkonom, až 12 000 mAh.

kick-st

OffGrid, foto: kickstarte.com

Oba ruksaky sú, samozrejme, navrhnuté tak, aby sa do nich vošlo všetko, čo potrebuješ, vrátane priečinka na laptop. Solárne panely na ruksakoch ľahké, takže ich váhu ani neucítiš a o čom by to bolo, keby neboli vodotesné, však? Ruksaky sú dokonca eko friendly, vyrobené z recyklovaných materiálov.

kkk

Array, foto: kickstarter.com

Ak sa ti tieto ruksaky zapáčili, máš možnosť ich získať na Kickstarteri, kde ich môžeš získať za prijateľnejšie ceny. OffGrid ruksak má navrhnutú cenu $199 (€180)Array $379 (€342,50). Šup, šup na Kickstarter, čekuj, sleduj, kupuj a teš sa :)

Zdroj a fotografie: inhabitat.com, titulná fotografia: kickstarter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech