Prvá z veľkých prepravných spoločností na Slovensku nahradila v meste auto elektrickou trojkolkou 

  • Revolúcia v mestskej logistike sa naplno rozbieha aj v Bratislave
  • DPD nahradila v centre mesta auto elektrickou trojkolkou s nosnosťou 300 kg, spolupracujú s cyklokuriérmi Švihaj Šuhaj
  • Výsledkom je čistejšie ovzdušie, menšie poškodzovanie historickej dlažby a bezpečnosť obyvateľov aj turistov
archív DPD
  • Revolúcia v mestskej logistike sa naplno rozbieha aj v Bratislave
  • DPD nahradila v centre mesta auto elektrickou trojkolkou s nosnosťou 300 kg, spolupracujú s cyklokuriérmi Švihaj Šuhaj
  • Výsledkom je čistejšie ovzdušie, menšie poškodzovanie historickej dlažby a bezpečnosť obyvateľov aj turistov

Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. DPD tiež výrazne rozširuje svoju flotilu elektrických dodávok, ktoré budú doručovať zásielky po celom Slovensku. Používanie elektrických dodávok v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.

Gepostet von Cyklokoalícia am Mittwoch, 19. Februar 2020

V uliciach bratislavského centra doručuje zásielky cyklokuriér DPD na elektrickom cargo bicykli. Spoločnosť spustila testovaciu prevádzku koncom minulého roka v spolupráci so spoločnosťou Švihaj Šuhaj, ktorá má s týmto spôsobom dopravy dlhoročné skúsenosti. 

Doručovanie prostredníctvom cyklokuriérov využíva DPD v mestách po celej Európe. Tak, ako v Paríži, Prahe či v Berlíne sa ukazuje, že aj v centre Bratislavy ide o efektívny spôsob, ako doručiť zásielku ku konečnému adresátovi. Po skúsenostiach z iných miest vo svete sme sa rozhodli doručovať balíky na cargo bicykli s prídavným elektrickým pohonom, ktorý dokáže ušetriť veľa času, ale aj síl samotného kuriéra,“ hovorí pre Startitup generálny riaditeľ kuriérskej spoločnosti DPD SK Peter Pavuk.

Gepostet von Švihaj Šuhaj – bratislavský cyklokuriér – Bicycle courier of Bratislava am Donnerstag, 20. Juni 2019

DPD sa rozhodlo využiť skúsenosti spoločnosti Švihaj Šuhaj, s ktorou na doručovaní v centre Bratislavy spolupracuje.

Cyklokuriér dokáže byť v centre mesta výrazne efektívnejší než bežný kuriér. S bicyklom sa na mnohé adresy dostane jednoduchšie, nepotrebuje žiadne špeciálne parkovacie miesta a je výrazne priateľskejší k verejnému priestoru. Neprodukuje žiadne emisie, je nehlučný a na krátke vzdialenosti v centre mesta aj rýchlejší. Využitím špeciálneho elektrického cargo bicykla s nosnosťou až 300 kg a prekladiska sme plne nahradili jednu dodávku, čím sme ušetrili centrum Bratislavy od množstva emisií, prachu a hluku. Verím, že sa nám cyklokuriéra podarí postupne nasadiť aj do ďalších lokalít,“ vyjadril sa v oficiálnom stanovisku Šimon Krošlák zo Švihaj Šuhaj.  

Revolúcia v mestskej logistike sa naplno rozbieha aj v Bratislave a sme radi, že môžme byť pri tom. DPD SK ako prvá z "…

Gepostet von Cyklokoalícia am Mittwoch, 19. Februar 2020

Kuriérska spoločnosť sa taktiež rozhodla rozšíriť svoju flotilu elektromobilov. Tie doteraz využívala najmä v bratislavských uliciach. Do marca bude pod značkou DPD jazdiť 32 dodávok s elektrickým pohonom po celom Slovensku. K doterajším deviatim vozidlám od slovenského startupu Voltia pribudne 20 nových elektromobilov tejto značky.

Už čoskoro vyrazí do ulíc 10 nových elektrických dodávok s logom DPD. 🍀👍 https://www.dpd.com/sk/sk/spolocnost/zodpovednost/

Gepostet von DPD SK am Donnerstag, 30. Januar 2020

Kuriérska spoločnosť DPD ako prvá na Slovensku nasadila elektrické dodávky do dennej prevádzky. „Najmä v mestskom prostredí je každý jeden nový elektromobil prínosom k čistejšiemu vzduchu, ktorý dýchame. Rozširovanie flotily bezemisných dodávok nám pomáha napĺňať stratégiu znižovania záťaže pre životné prostredie,“ uzatvára Pavuk. 

Zdroj: DPD

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK