Prvá ženská panelová diskusia o startupoch spojená s krstom knihy

  • Istotne ste už dostali veľa nápadov, ktoré zmenia svet a zarobia vám veľa peňazí. Potom sa však vynorí množstvo otázok. Má môj nápad skutočne potenciál? Ako môj nápad zrealizujem? Ako získam zákazníkov?Ako nájdem investora, keď nemám dosť peňazí?
krst
archív Milan Steskal/archív Startitup
  • Istotne ste už dostali veľa nápadov, ktoré zmenia svet a zarobia vám veľa peňazí. Potom sa však vynorí množstvo otázok. Má môj nápad skutočne potenciál? Ako môj nápad zrealizujem? Ako získam zákazníkov?Ako nájdem investora, keď nemám dosť peňazí?

A to isto nie sú jediné. Ja som tiež dostal niekoľko nápadov. Aj napriek tomu, že som im veľmi veril, skončili sa neúspešne. S každým pokusom som sa však posúval ďalej. Potom sme pred štyrmi rokmi založili Mentegram, s ktorým sme získali už dve investície. Naši zákazníci sú doktori a terapeuti v Austrálii, USA a Izraeli, ktorým pomáhame starať sa o duševné zdravie stoviek pacientov.

archív Milan Steskal

Keď sme sa pokúšali o jednu z investícií, začal som si spisovať svoje skúsenosti a poznámky zo stretnutí do ucelenej formy. Bola to istá forma mojej vnútornej terapie, ktorá mi pomohla lepšie sa sústrediť na naše ciele a zároveň si uvedomiť nejaké chyby, ktoré som robil. Potom prišiel nápad. Prečo nepomôcť aj ostatným founderom a spraviť z toho knihu?

Dokončil som prvú verziu a dal ju prečítať mojej manželke a spoluautorke. Bola to nuda ako vysokoškolské skriptá. Spravila to čitateľnejšie a spolu s ďalšími, čo knihu čítali, mi odporučila pridať množstvo skutočných zážitkov. Po niekoľkých revíziach sme boli s knihou spokojní a koncom jari sa rozhodli ju vydať pod názvom Idea To Funding.

foto: archív Milan Steskal

Každá kniha si zaslúži svoj krst a preto budeme krstiť aj Idea To Funding. Nechceme však, aby to bolo len o nás. Rozhodli sme sa pri tejto príležitosti usporiadať panelovú diskusiu, na ktorej sa iní startupisti podelia o svoje skúsenosti, príhody a isto spomenú aj nejaký ten fail. Keďže startupy sú stále veľmi mužskou záležitosťou, naša panelová diskusia bude (asi) prvá na Slovensku s čisto ženským obsadením. Veľmi sa tešíme, že pozvanie prijali a o svoje bohaté skúsenosti sa podelia:

– Jana Escher – Boataround, ex Booking.com

– Soňa Štefková – pozitivnamysel.sk

– Martina Drahošová – ixworx

Všetko sa to udeje 4.7.2017 od 19:00 v Impact Hub Bratislava na Hviezdoslavovom námestí a srdečne vás pozývame. Vstup je voľný, treba sa zaregistrovať cez Facebook tu.

Zdroj: tlačová správa Milan Steskal

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech