Putinova ochranka: Volajú sa mušketieri, majú proti-pancierové pištole a zbierajú jeho výkaly

  • Strážnici ruského vladára sa nazývajú mušketieri
  • Putina chránia kurióznymi spôsobmi
  • Vraj sú perfektne vybavení a nájdeš medzi nimi aj ochutnávačov
rusko, vladimir putin a jeho ochranka
YouTube/Grunge/Reprofoto
  • Strážnici ruského vladára sa nazývajú mušketieri
  • Putina chránia kurióznymi spôsobmi
  • Vraj sú perfektne vybavení a nájdeš medzi nimi aj ochutnávačov

Vladimir Putin. Meno, ktoré v súčasnom svete zohráva hlavnú úlohu v najväčšom európskom vojenskom konflikte od konca druhej svetovej vojny. Muž, ktorý má oficiálny plat nižší než prezidentka Slovenskej republiky, no majetok, za aký by sa nemuseli hanbiť ani tí najbohatší.

Človeka prepisujúceho modernú históriu sa, pochopiteľne, mnohí jeho protivníci snažia zneškodniť. Podľa odborníka Adama Caseyho, ktorý pôsobí na univerzite v Michigane, možnosť prevratu v Rusku stúpa.

V rozhovore pre Business Insider podotkol, že je to čoraz pravdepodobnejšie. Dokonca sa objavili aj otvorené výzvy Putina spacifikovať. Napríklad vplyvný republikán Lindsey Graham v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu vyzýval, aby „niekto v Rusku toho chlapa zneškodnil“.

Položme si teda jednu dôležitú otázku. Kto dbá na to, aby sa Vladimirovi Putinovi nič nestalo a aby sa mohol bezpečne objavovať na verejnosti? 

Ruský prezident má ako každý iný štátnik vlastnú „ochranku“. Avšak okolo tej Putinovej kolujú rôzne mýty a chýry, ktoré ti skôr pripomenú „superhrdinské Marvelovky“ či napríklad „Mužov v čiernom“.

Prezident Ruska má okolo seba napríklad osobných ochrancov údajne s nepriestrelnými kufríkmi a vysokovýkonnými pištoľami. Nájdu sa tiež jemu podobní „dvojníci“ a ochutnávači jedál.

Avšak všetci títo ľudia majú za úlohu oveľa viac, než si myslíš. Sú to muži, ktorí ruského prezidenta údajne chránia pred prípadnými vrahmi a pučistami, uvádza New York Post.

Mušketieri z čias cára Alexandra III.

Putinovi strážcovia si hovoria Mušketieri. Tvoria špeciálnu jednotku v rámci ruskej Federálnej ochrannej služby (FSO). Korene tejto organizácie podľa The Economist siahajú do roku 1881, keď sa cár Alexander III. obklopil strážami po vražde jeho otca.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Business Insider, New York Post, The Economist, NDTV, YouTube/NBC News, Fox News, BBC, OCCRP, YouTube, YouTube

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá