Pyramída sa rúca: S-Coinspace zrušil svoju stránku, no ďalšie pokračujú

  • Začiatkom týždňa sme informovali o podozrivom projekte S-Coinspace. Teraz prinášame pokračovanie.
collage
  • Začiatkom týždňa sme informovali o podozrivom projekte S-Coinspace. Teraz prinášame pokračovanie.

Článok Slováci a ich „pyramídy“ hovoril o projekte S-Coinspace, ktorý podozrivým spôsobom na facebookovej stránke S-Coinspace SK/CZ propagoval investície do cloud miningu a kryptomeny S-coin.

Dva dni po uverejnení článku bola stránka zrušená, po tom, ako majitelia neboli schopní odpovedať na základné otázky našich čitateľov a expertov na kryptomeny:

13872707_137663946669835_6925967049398724464_n

Vyzerá to ale tak, že chalani z S-Coinspace SK/CZ neboli jedinou skupinou, ktorá na Slovensku S-Coin propaguje. Okrem nich na Slovensku pôsobí aj skupina, ktorá túto „kryptomenu“ propaguje cez stránky CoinSpace Slovensko a Coinspace Slovakia.

Tieto stránky boli založené približne v rovnakom čase ako S-Coinspace a všetko je také, ako poznáme. Žiadne verejné informácie, rovnaká firma so sídlom na Malte, sľuby 50% zúročenia investícií, garancia mesačných zárobkov. Iba autá majú lepšie :-).

Nevieme, či tieto dve skupiny boli nejako prepojené, no nedá sa pochybovať o tom, že ponúkajú to isté. Otázkou teda ostáva: Dokedy budeme na Slovensku tolerovať takéto projekty?

 

UPDATE: Stránka S-Coinspace bola po publikovaní článku obnovená, no všetky komentáre, ktoré za posledných pár dní vznikli, z nej boli zmazané.

Zdroj fotografií: FB/CoinSpace Slovensko, Coinspace Slovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech