Rakúsko opäť zavádza povinné rúška v supermarketoch, bankách a na poštách

  • Rakúsko opäť zavádza povinné rúška v supermarketoch, bankách a na poštách
  • Nariadenie bude platiť od piatka
kurz
TASR/AP/Herbert Pfarrhofer
  • Rakúsko opäť zavádza povinné rúška v supermarketoch, bankách a na poštách
  • Nariadenie bude platiť od piatka

Rakúsko v dôsledku nárastu počtu prípadov nákazy novým koronavírusom opäť zavádza povinnosť nosiť rúška v supermarketoch, v bankách a na poštách. Nariadenie bude platiť od piatka, oznámil v utorok kancelár Sebastian Kurz. Informovali o tom agentúry Reuters a APA.

„Existujú miesta, pri ktorých si nemôžete vybrať, či tam pôjdete, alebo nie – napríklad supermarket, banka či pošta,“ povedal Kurz na tlačovej konferencii. „Rozhodli sme sa preto na týchto miestach opäť zaviesť povinné rúška.“

Horné Rakúsko oddnes opäť zavádza povinné nosenie rúšok. Dôvodom je priveľa nových prípadov COVID-19

 

Na opätovné povinné nosenie rúšok v uzavretých priestoroch vyzvala minulý týždeň Rakúska lekárska komora (ÖÄK). Rakúsko v týchto dňoch postupne opäť sprísňuje epidemiologické opatrenia. Minulý týždeň vláda zakázala pristávanie letov z desiatich, prevažne balkánskych krajín. Od piatka zavedie aj prísnejšie pravidlá na hraniciach, vstup cestujúcich z rizikových krajín do Rakúska bude povolený len s negatívnym PCR testom z certifikovaných laboratórií.

Rakúsko v utorok potvrdilo 84 nových prípadov infekcie v priebehu uplynulých 24 hodín. Celkovo sa v krajine nakazilo už 19.827 ľudí, 710 chorobe COVID-19 podľahlo. V súčasnosti je nakazených 1401 osôb, uvádzajú údaje tamojšieho rezortu zdravotníctva.

Rakúsko urobilo významný krok, schválilo veľké znižovanie DPH. Na Slovensku sa o tom nediskutuje

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech