Ranný rituál, ktorý ti zlepší život a spraví ťa šťastnejším

  • Zmeniť ranný rituál má obrovský dopad na produktivitu a pocit šťastia. Pred tým ako predstavím spôsob ako zmeniť rituál, treba sa pozrieť ako vyzerá väčšina ranných rituálov.
image_1424079859.jpeg
  • Zmeniť ranný rituál má obrovský dopad na produktivitu a pocit šťastia. Pred tým ako predstavím spôsob ako zmeniť rituál, treba sa pozrieť ako vyzerá väčšina ranných rituálov.

 

Vstaneš:  Či na budík alebo sám/a od seba, tak schmatneš svoj smartphone a zapneš ho. Hneď checkneš aplikácie a prezeráš notifikácie (Facebook, Twitter alebo email).

Zatiaľ čo čítaš emaily: Zistíš, čo si zabudol spraviť alebo ti niekto napísal mail, ktorý ťa vytočí hneď, len čo otvoríš oči.

Zatiaľ čo skrolluješ Facebook:  Vidíš rôzne posty ako niekto hejtuje druhých alebo sa sťažuje na dane a ako je všetko v tomto štáte zlé alebo uvidíš zničené šteniatko, ktoré potrebuje pomoc  alebo post o tom ako politici vymysleli nové dane na šteniatka.

 

Zatiaľ čo si prezeráš Twitter:  Čítaš tweety od niekoho, ako sa sťažuje, aký strašný zákaznícky servis má jeho provider. Alebo podobné správy politici/dane/všetko zle/šteniatka.

Postavíš sa konečne z postele:  Podráždený,  mrzutý a nútiaci sám seba urobiť nejakú činnosť pred všetkým ostatným. Stále mysliaci na to, ako si naštvaný na veci, ktoré si čítal a ako veľmi s nimi nesúhlasíš.

A tu je ten bod zlomu.

Ver alebo nie, budeš stále zažívať to isté, pokiaľ nezmeníš svoj rituál. Aj keď budeš mať ten najhodnotnejší výber kanálov/ľudí, negativita vždy prekĺzne a nájde si cestu do tvojho digitálneho života.

Treba prevziať kontrolu nad týmito vecami. Rozhodnúť sa urobiť zmenu a skoncovať so začínaním dňa negatívnymi podnetmi. Rozhodnúť sa odstrániť všetky príležitosti, ktoré vyžije negativita aby sa dostala k tebe. Rozhodnúť sa míňať prvých 10-15 minút dňa pozitívne.

Ako to urobiť? Meditácia? Joga? Dýchacie cviky? Skryť svoj smartphone ďaleko od postele? Kúpiť si šteniatko, za ktoré ešte zaplatíš novú daň? Nie. Zaviesť si InstaCoffeeFairytales.

 

Insta = Instagram
Nechaj si mobil vedľa postele. Zatiaľ žiadna zmena. Ale odstráň si aplikácie ako je Facebook, Twitter a presuň mail aplikácie na druhú stranu obrazovky. Keď zapneš mobil, tak jediná aplikácia, na ktorú klikneš je Instagram.
Prečo Instragram? Pretože tu je selektívny výber fotiek alebo priateľov, rodiny, nádherných ľudí, áut, prírody a ešte o mnoho viac bez reklamy. Nepamätám si, kedy naposledy som videl na mojom Instagrame niečo negatívne.  Stráviť tu tak 5-15 minút. Prezrieť si nové fotky od ľudí, ktorých sleduješ a pozrieš sa na Instagram explore page, či nenájdeš nové zaujímavé veci.  Po tom odložíš mobil a postavíš sa z postele.

 

Coffee = Káva
Kúpiš si rannú tlač, ale to len, aby ťa prebrala prechádza do stánku a spať. Čítať začneš až po raňajkách aby si si neskazil chuť. Dáš si robiť kávu. To je už na tebe ako si ju robíš alebo akú piješ. 

Fairytales = Rozprávka na ráno
Pokiaľ sa ti pripravuje káva vezmi si jednu z klasických rozprávok, ktoré ti čítali doma keď si bol malý/á. A prečo?
Po prvé, vtiahne ťa to opäť do bezstarostného detstva. Si spomenieš ako ti čítavali doma a ako hltavo si počúval každý jeden príbeh.  Ako si si všetko detský predstavoval.
Po druhé: „Rozprávka nevznikla, aby sme s ňou uspávali deti, ale aby prebúdzala dospelých.“

Miesto toho aby si si prezeral mobil alebo notebook (kde všade môžeš nájsť negativitu) počas toho ako si už pomaly vychutnávaš kávu, si môžeš pozrieť aj nejaký komiks, ktorý ti vyčarí úsmev na tvári.

 

Čas, ktorý sa varila káva (10-15 minút) stráviš robením len činnosti, ktoré sa robia šťastným. Deň by si mal začínať pozitívne. Pozitívne myslenie je ochranný štít proti krutosti zvyšku dňa. Ak by si mal začať deň s negatívnymi vplyvmi, tak zvyšok dňa by bol ťažký boj o dosiahnutie pozitívneho myslenia.

Radšej začínať  deň na vrchole pozitívneho myslenia. No nie?

Možno ráno sedíš s prekríženými nohami doma v kúte, z hlboká dýchaš a v pozadí počúvaš šteniatka? Neviem. Ak ťa to dostane do pozitívnej a šťastnej nálady, tak rob to. Nemusíš sa riadiť prísne týmito radami, ak máš niečo lepšie pre seba.  Začínať deň bez negativity je super a mal by si to tiež vyskúšať.  Aspoň týždeň bez ranného Facebooku alebo Twittru.

Nezáleží, či robíš z domu alebo pracuješ od 8 do 4 a dochádzaš. Investuj svoj istý čas do hľadania rituálu, ktorý ťa nakopne do dňa pozitívnym myslením a šťastím.

Prevezmi kontrolu nad tým ako začínaš deň a nedovoľ aby začiatok dňa mal kontrolu nad tebou.

Zdroj: medium.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech