Rastlina, ktorá nabije mobil, je splnením našich „eco-friendly“ snov

  • Spoločnosť Arkyne Technologies z Barcelony predstavila svetu nový projekt.
gadgets-bioo-lite-01
  • Spoločnosť Arkyne Technologies z Barcelony predstavila svetu nový projekt.

Vďaka Bioo Lite vieš premeniť svoju rastlinu na teoreticky nekonečnú zásobu energie – a to za 112 dolárov, ak projekt podporíš cez Indiegogo. Bioo Lite využíva fotosyntézu a premieňa slnečnú energiu na elektrinu.

Nie je to úplne jednoduchý koncept. V samotnom kvetináči sú dve nádržky s baktériami, ktoré reagujú na vodu. Keď rastlina začne s fotosyntézou, energia prejde cez túto bakteriálnu membránu. Elektróny sa následne dostanú do obehu a uložia sa do batérie na spodku kvetináča. Cez USB si potom napojíš svoje zariadenie.

Proces je tak efektívny, že ho môžeš urobiť 3x krát denne a nabíjať môžeš aj v noci. Čo sa týka rýchlosti nabíjania, je to veľmi podobné, ako keď nabíjaš telefón cez počítač.

Jediné, na čo si daj bacha je, aby si rastlinka nezvädla. V tom prípade ti už mobil nenabije nič (a ešte aj zabiješ rastlinku..).

Tím okolo projektu by chcel poslať prvé zariadenia backerom koncom tohto roka. V súčasnosti vyzbierali na Indiegogo už 81 781 eur, čo je pri cieľovej sume 15000 eur hotová radosť. A to do konca zostáva ešte 11 dní.

Nuž, eco je cool.

Phone_Brands_2_bfctm9

Bioo_Lite_Banner_1_whpthz

zdroj:  indiegogo.com, zdroj fotogrfií: indiegogo.com, zdroj titulnej fotografie: gadgetsytecnologia.es

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech