Recyklujte radosť a zapojte sa do najkrajšieho vianočného projektu

  • Aj ty rozmýšlaš, čo s vyradenými vecami, ktoré už nepotrebuješ či nenosíš? Vyhodiť do koša ti ich je ľúto, to je jasné. Máme pre teba tip, na ktorý sa nehovorí NIE. Ide o projekt RECYKLUJEME RADOSŤ. Teraz, keď sú Vianoce za dverami, tieto veci môžu niekomu spraviť obrovskú radosť.
recyklujemeradost
  • Aj ty rozmýšlaš, čo s vyradenými vecami, ktoré už nepotrebuješ či nenosíš? Vyhodiť do koša ti ich je ľúto, to je jasné. Máme pre teba tip, na ktorý sa nehovorí NIE. Ide o projekt RECYKLUJEME RADOSŤ. Teraz, keď sú Vianoce za dverami, tieto veci môžu niekomu spraviť obrovskú radosť.

A kto vďaka tebe bude mať krajšieho Ježiška?  Sú to deti zo sociálne slabších rodín, ktorých rodičia si nemôžu dovoliť darčeky pre svoje deti. Navyše koľko vecí si poriadne ani nepoužil a sú skoro ako nové. Ty si upraceš v byte a navyše spravíš dobrý skutok. To je hneď 2 v 1. Tak všetci povinne do toho. Veď Vianoce sú predsa o tom :). Ako na to?  Stačí, keď sa skontaktuješ s Resonance – organizáciou, ktorá má na starosti celý event a dohodneš sa s nimi, kde veci dopravíš. Viac info nájdeš tu.

12-1

foto: archív Resonance

Táto zbierka sa už organizuje po tretíkrát a prispieť môžeš rôznými darčekmi.  Sú to hračky, športové a školské potreby, oblečenie či elektroniku. Ale fantázii sa medze nekladú a darovať môžeš hocičo, čo niekomu vyčarí úsmev na tvári.

Na otázku, prečo sa organizátori pustili do tohoto projektu nám povedali: Zbierkou jednak chceme pomôcť rodinám vo finančnej núdzi pripraviť pre svoje deti veselé Vianoce, na druhej strane zbierka v podtexte hovorí o prehnanom konzume, ktorému naše deti učíme od útleho veku. Vianočný stromček je obsypaný darčekmi, deti si počítajú, koľko toho dostali, akoby v tom bol zmysel Vianoc. Nielen domáci miláčikovia končia po sviatkoch na smetisku. Kopec vecí – darčekov, končia takmer vzápäťí na smetisku našich potrieb. Existujú na to aj šialené štatistiky, ktoré sa vypočítavajú na základe rôznych kritérií. Podstatné je, že ak by si dal každý ruku na srdce, viac ako polovicu z tých vecí, ktoré sa “musia” pod stromček kúpiť, vôbec nepotrebujeme. Podstatou zbierky však primárne je znovu zúžitkovanie nepotrebných vecí, bezohľadu na to, či ich nepotrebujeme od začiatku, alebo až po vyradení z používania. Vdychujeme im druhý život vo forme darovania ďalším deťom, ktorých rodičia si podobné darčeky  nemôžu dovoliť a sú vďační aj za použité veci.

 

2-2

foto: archív resonance

Resonance si povedalo, že pomáhať chcú viac a vytvorili aj ďalší event Resonujúce Vianoce, ktorý sa uskutoční 21.12.2016 o 19:00 v ateliéri Babylon. Navyše, ak sa zúčastniš koncertu, spravíš hneď aj druhý dobrý skutok. Víťažok za lístky poputuje združeniam, ktoré sa startajú o choré deti. Tak rýchlo kupuj lístky TU.

4-2

foto: archív Resonance

„Podujatie RESONUJÚCE VIANOCE sa vyformoval na benefičný dá sa povedať v sekunde. V RESONANCE nám ide o šírenie dobrých myšlienok, ktoré su prospešné pre všetkých ľudí. Hoci sme primárne orientovaní na ekólógiu, charitatívny rozmer sa stal neoddliteľnou súčasťou našich projektov. Vo svete je strašne veľa utrpenia, tak prečo trochu nepomôcť, keď môžeme. Pre nás je to úplne prirodzená vec a od začiatku bolo našim cieľom vracať časť z toho, čo sa nám podarí ziskať. Koncert RESONUJÚCE VIANOCE organizujeme so zámerom darovať finančnú čiastku na pomoc ťažko chorým deťom. Pri spolupráci sa zameriavame na menšie združenia, ktoré nemajú dostatok, resp. žiadne zdroje na marketing, a tak sa o nich takmer nikto nedozvie, su odkázaní na veľmi nízke a nepravidelne dotácie, spolupracujú s dobrovoľníkmi a svojej činnosti venujú všetok svoj voľný čas a nasadenie. V kampani dávame dôraz na benefičný rozmer,“ dodáva Zuzka Aichová, organizátorka podujatia.

Tento rok sa zbierajú darčeky pre deti vo veku od 6 do 17 rokov. Pridaj sa. Aj vďaka tebe môžu mať tieto deti krásne a radostné Vianoce.

zdroj titulnej fotky: archív Resonance

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech