Rezidencia na Havaji je luxusom, ktorý si môžu dovoliť len tí najbohatší. Má aj súkromnú pláž

  • Dom pozostáva z 8 spální a 10 kúpeľní
  • Aj napriek vysokej cene nejde o najdrahší dom na ostrove
vila havaj
Mansion Global
  • Dom pozostáva z 8 spální a 10 kúpeľní
  • Aj napriek vysokej cene nejde o najdrahší dom na ostrove

Pred niekoľkými dňami sa na trh dostala rezidencia s pozemkom s rozlohou takmer 1 022 štvorcových metrov, ktorá pozostáva nielen z luxusného domu, ale aj súkromnej pláže.

Ako informuje Mansion Global, dom v hodnote 30,5 milióna dolárov stal sa jedným z najdrahších domov na ostrove Oahu na Havaji.

Dom disponuje 8 spálňami a 10 kompletne zariadenými kúpeľňami. Postavený bol v roku 2012 a zásluhy možno pripísať oceňovaným architektom Gast Architects zo San Francisca. Od roku 2012 bol však dom niekoľkokrát prerobený, aby zodpovedal tým najvyšším štandardom.

Podľa Scotta R. Carvilla z Carvill Sotheby’s International Realty je dom kombináciou skvelej polohy a celkovej povrchovej úpravy na vysokej úrovni. Odborník ďalej tvrdí, že dom nemožno prirovnať k iným v tejto lokalite, pretože poskytuje toľko súkromia, čo iné domy nie.

Od roku 2019 mal dom majiteľa, ktorý doň investoval 17,9 milióna dolárov. Jeho identita však nie je známa. Súčasná cena nehnuteľnosti je v porovnaní s rokom 2019 omnoho vyššia, no podľa Carvilla odráža súčasnú situáciu na trhu na Oahu. 

„Náklady na vybudovanie takejto nehnuteľnosti sa drasticky zvýšili a existujú tiež zvýšené predpisy obmedzujúce rozvoj pláží,“ uviedol odborník.

Nehnuteľnosť, ktorá mnohým pripadá ako rezort, disponuje integrovanou udržateľnosťou a funkciami inteligentného domu, vrátane energeticky účinného osvetlenia, filtrácie vody, vyhrievaného bazéna, zabezpečenia a záložného generátora.

Hoci je cena nehnuteľnosti naozaj vysoká, na trhu na Oahu sa predáva aj ranč v hodnote 40 miliónov dolárov. Okrem toho je v ponuke aj 5 rodinných domov s katalógovou cenou vyššou ako 20 miliónov dolárov. 

vila havaj
zdroj: Mansion Global

vila havaj
zdroj: Mansion Global

vila havaj
zdroj: Mansion Global

vila havaj
zdroj: Mansion Global

vila havaj
zdroj: Mansion Global

vila havaj
zdroj: Mansion Global

Cestou je aj Chorvátsko

Ak sa ti Havaj nepozdáva, no aj napriek tomu ťa zaujímajú nehnuteľnosti v prímorských oblastiach, za zmienku stojí ponuka realitnej kancelárie Svoboda&Williams

Tá v súčasnosti ponúka viacero prímorských nehnuteľností napríklad v Chorvátsku. Hoci sú ceny týchto realít pomerne vysoké, v porovnaní s cenami na Havaji ide iba o malý zlomok.

Svoju pozornosť môžeš upriamiť napríklad na 5-izbový rodinný dom v Istrii. Vila má 314 štvorcových metrov a disponuje 4 spálňami, 4 kúpeľňami, obývačkou s krbom, kuchyňou a jedálňou.

Dominantou nehnuteľnosti sú veľkoformátové okná, ktoré ponúkajú unikátne výhľady a za zmienku stojí aj bazén.

vila chorvátsko
zdroj: Svoboda&Williams

„Vila s vonkajším bazénom sa nachádza na východnom pobreží Istrie a poskytuje panoramatický výhľad na Jadranské more a ostrov Cres,“ informuje realitná kancelária.

Podľa fotiek sa môže zdať, že nehnuteľnosť bude stáť celý majetok, no opak je pravdou. Cena luxusného domu je 720-tisíc eur s tým, že jeho úžitková plocha predstavuje 296 štvorcových metrov. Bonusom je terasa o rozlohe 74 štvorcových metrov. 

Ostrov Istria je vhodnou dovolenkovou destináciou pre každého. Na svoje si totiž prídu  milovníci mora a vodných športov, historických pamiatok, dobrého jedla i turistiky.

vila chorvátsko
zdroj: Svoboda&Williams

Celý pobyt skrášli príroda s členitým pobrežím. „Veľkou výhodou tejto časti Chorvátska je tiež pohodlná dojazdová vzdialenosť,“ dodáva Svoboda&Williams.

Zdroje: Mansion Global, Svoboda&Williams

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá