Riaditeľka z ministerstva nazvala neočkovaných „tupelá“. Matovič žiada, aby ju ministerstvo hnalo „svinským krokom“

  • Pracovníčka Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Vargová sa pustila do neočkovaných
  • Jej status si následne zobral ostro na pretras Igor Matovič, ktorý si tak, zdá sa, našiel nového nepriateľa
  • „Slečinka sa týmito siláckymi a tupými vyjadreniami zavďačí svojmu progresívnemu publiku, ale nezaočkovaných ľudí k očkovaniu určite nezíska,“ tvrdí
Vargová Zuzana, Igor Matovič
TASR/Martin Baumann, Facebook/Igor Matovič
  • Pracovníčka Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Vargová sa pustila do neočkovaných
  • Jej status si následne zobral ostro na pretras Igor Matovič, ktorý si tak, zdá sa, našiel nového nepriateľa
  • „Slečinka sa týmito siláckymi a tupými vyjadreniami zavďačí svojmu progresívnemu publiku, ale nezaočkovaných ľudí k očkovaniu určite nezíska,“ tvrdí

Igor Matovič si našiel novú obeť. Stala sa ňou riaditeľka stratégie a sekcií reforiem ministerstva zdravotníctva SR, Zuzana Vargová. Vo svojom statuse totiž nazvala neočkovaných „tupelami“, Matovič odkazuje, že verí, že minister zdravotníctva zariadi, aby „toto tupelo“ nerobilo ministerstvu hanbu.

Hocičo som ochotný pochopiť, ale aby vysokopostavená štátna zamestnankyňa Ministerstva zdravotníctva nazývala ľudí, ktorí sa na základe akýchkoľvek dôvodov doteraz nezaočkovali, tupelami, je najabsurdnejšia očkovacia kampaň ministerstva vo svete,píše v reakcii na Vargovej status na Facebooku.

Majú sa poriadne v zuboch

I keď sme o Zuzave Vargovej doposiaľ z úst Igora Matoviča veľa nepočuli a jeho výroky na Facebooku už berie väčšina Slovákov s určitým nadhľadom, nakoľko sú často viac než absurdné, podla Facebooku Vargovej je jasné, že nemá v zuboch len Matovič ju, ale aj ona jeho.

Koho by si volil/a, ak by boli voľby tento týždeň?

V statuse z apríla napísala: Nikto (a za tým si stojím, že ozaj nikto) v histórii Slovenska neurobil pre vnútorný rozvrat tejto krajiny viac ako Igor Matovič. On je skĺbením Mečiarovej arogancie moci, Ficovej bezohľadnosti voči našej budúcnosti a dankovsko-kotlebovskej služby cudzím záujmom. Ak si mám vybrať medzi predčasnými voľbami a týždňom navyše s hentým ZPH vo funkcii, beriem voľby. So všetkými rizikami a pravdepodobnosťami.

Buď sa zaočkuješ a nie si „tupelo“, alebo si

Zdá sa, že štátna zamestnankyňa si servítku pred ústa nedáva, kritika sa ušla tentokrát neočkovaným. Vo svojom príspevku sa rozohnila nad nefunkčnosťou očkovania, no aj rozhodnutím mnohých Slovákov ignorovať očkovanie. Príspevok publikovala podľa fotografie 30. júla, no na jej profile ho už nenájdeš.

Píše, že je čas si vybrať tím, do ktorého sa zaradíme. „Už to bude rok a pol, čo zápasím s myšlienkou, či to má zmysel. Či si už aj ja ako idealistka nemyslím, že túto krajinu ovládol nerozum, priemernosť a tupota sprevádzajúca dezolátov a dezolátky ako pach stádo kráv. Tak, ako kravky, aj oni pôsobia v kope mohutne, ale osve vedia akurát tak žuť slamu,“ píše Vargová a v rozhorčenom statuse dodáva, že nie je možné, aby sme sa v krajine, kde každý pozná minimálne nepriamo obeť COVIDu a informácie o chorobe „sú aj na toaletnom papieri“, hrali na nedostatočnú informovanosť.

„To ak vám po tomto celom nedoplo, ste „tupelo“,“ píše. „Ono je to celkom jednoduché, buď si „tupelo“ a neočkuješ sa, alebo nie si „tupelo“ a očkuješ sa. A podľa toho sa treba rozdeliť do tímov. Volá sa to „cordon sanitaire“ a zafungovalo to s fašistami,“ dodáva rezolútne.

Matovič jej odkazuje, aby nerobila hanbu

„Slečinka“, ako ju Igor Matovič nazýva, podľa neho len prilieva olej do ohňa. Slečinka sa týmito siláckymi a tupými vyjadreniami síce veľmi zavďačí svojmu progresívnemu publiku, ale nezaočkovaných ľudí k očkovaniu určite nezíska ani jedného. Môžeme mať názor akýkoľvek, ale démonizovať a dehumanizovať neočkovaných je to najhoršie, čo pre verejné dobro môžeme v našej spoločnej (biednej) situácii s očkovaním spraviť. Verím, že pán minister zariadi, aby toto Tupelo viac nerobilo hanbu štátnej službe a pôjde kade ľahšie svinským krokom, uzatvára Matovič.

Zdá sa, že po utíšení boja s riaditeľkou ŠÚKL a jej manželom si Igor Matovič našiel nového nepriateľa.

Zdroje: Facebook/Igor Matovič, Facebook/Zuzana Vargová

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech