Roadshow StartupAwards.sk príde do Žiliny aj so Šimon Šickom a Pavlom Serbajlom

  • Po oficiálnom košickom výkope najväčšieho startupového podujatia na Slovensku sa roadshow StartupAwards presúva v pondelok 9. mája do Žiliny.
sask16-55u
  • Po oficiálnom košickom výkope najväčšieho startupového podujatia na Slovensku sa roadshow StartupAwards presúva v pondelok 9. mája do Žiliny.

Špeciálnymi hosťami na podujatí v Banke Žilina budú Šimon Šicko, CEO a spoluzakladateľ najúspešnejšieho slovenského herného štúdia Pixel FederationPavel Serbajlo, spoluzakladateľ a bývalý CTO startupu M.dot. Akvizícia M.dotu americkým doménovým gigantom GoDaddy sa v roku 2013 zaradila medzi najrýchlejšie a najväčšie česko-slovenské exity. Pavel bude na podujatí hovoriť o tom ako vybudovať firmu z ničoho po exit v priebehu 18 mesiacov. Šimon bude prezentovať príbeh Pixelu s dôrazom na chyby, ktoré zakladatelia pri budovaní firmy urobili a ako sa z nich poučili.

Organizátori StartupAwards.sk zároveň startupovej komunite v Žiline predstavia veľké plány a novinky súvisiace s tohtoročných podujatím StartupAwards v decembri. Viac informácií nájdeš tu a lístky na podujatie môžeš zadarmo získať na tomto odkaze.

startupawards zilina obrazok

V poradí už šiesty ročník StartupAwards prinesie tento rok niekoľko zásadných noviniek. Podujatie sa z dôvodu každoročne vysokého záujmu sťahuje z historickej budovy SND do Istropolisu, čím sa takmer zdvojnásobí kapacita finálového večera. Zároveň sa koncept celého podujatia rozširuje o celodenný program zložený z konferenčných panelov a workshopov, v rámci ktorých sa návštevníci môžu tešiť na diskusie so zahraničnými investormi, úspešnými podnikateľmi a špičkovými mentormi.

Vyvrcholením StartupAwards.sk bude aj tento rok galavečer, počas ktorého mladé inovatívne firmy zabojujú o titul najlepšieho slovenského startupu roka a prestížne ceny v hodnote viac ako 100 tisíc EUR. Finalisti predošlých ročníkov získali investície dosahujúce spolu takmer 7 miliónov EUR od domácich a zahraničných investorov rizikového kapitálu.

StartupAwards.SK 2016 bude historicky najväčšie a najvýznamnejšie startupové podujatie na Slovensku, ktorého cieľom je vyzdvihnúť inovačný potenciál na Slovensku, sprostredkovať skúsenosti globálne úspešných podnikateľov slovenskej startupovej komunite a oceniť perspektívne slovenské technologické firmy.

andykis

zdroj: tlačová správa, zdroj fotografií: StartupAwards.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK