Rodinný dom za 18-tisíc eur môže byť tvoj: Štát rozpredáva majetok za extrémne nízke sumy

  • Štátny hnuteľný aj nehnuteľný majetok na predaj vstupuje do dražby
  • Vyvolávacie ceny nehnuteľností či pozemkov sú skutočne lákavé
rodinné domy
Ilustračné foto, TASR/Oliver Ondráš
  • Štátny hnuteľný aj nehnuteľný majetok na predaj vstupuje do dražby
  • Vyvolávacie ceny nehnuteľností či pozemkov sú skutočne lákavé

Na webe registra ponúkaného majetku štátu, ktorý patrí pod naše ministerstvo financií sa objavujú stále ďalšie a ďalšie zaujímavé ponuky. Ide o štátny majetok na predaj, ktorý vstupuje do dražby – respektíve aukcie – a jeho vyvolávacie ceny sú v niektorých prípadoch skutočne až úsmevne nízke.

Ide napríklad o domy, byty, pozemky, ale aj kaštiele a podzemné bunkre, ktoré nájdeš v Registri ponúkaného majetku štátu.

Aktuálne je ponuka štátneho majetku skutočne pestrá. Vybrali sme preto pre teba tie najzaujímavejšie z nich.

Rodinný dom za 18-tisíc

Jednou z mimoriadne zaujímavých ponúk je rodinný dom, ktorý sa nachádza v obci Maláš. V súčasnosti ho spravuje okresný úrad v Nitre. Tento rodinný dom môže byť veľmi ľahko v tvojom vlastníctve. Jeho vyvolávacia cena je 18 600 eur.

Parcela, na ktorej sa rodinný dom nachádza, má pritom výmeru 954 metrov štvorcových. Do súťaže sa smieš zapojiť najneskôr do 9. januára.

Ďalšou lákavou ponukou je rodinný dom s pozemkami. Nachádza sa v obci Blesovce. Aktuálne tento rodinný dom s pozemkami spravuje okresný úrad v Nitre. Vyvolávacia cena začína na sume 1o 170 eur.

Jeden zo spomínaných pozemkov, ktorý patrí k domu, má výmeru 942 metrov štvorcových a druhý 403 metrov štvorcových. V prípade pozemku a domu však ide o prevádzaný majetkový podiel 1/2. Cenovú ponuku je v tomto prípade potrebné doručiť v termíne najneskôr do 12. decembra.

Ako sa zapojiť do dražby?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: ropk.sk , ropk.sk, ropk.sk, Archív SIU, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá