Slovenské skipasy poriadne zdraželi: Vieme, koľko zaplatíš v najväčších strediskách (VEĽKÝ PREHĽAD)

  • Tohtoročná lyžiarska sezóna je už v plnom prúde
  • Ponúkame ti prehľad cien v najväčších slovenských strediskách
Lyžiari v rade a zasnežovanie zjazdovky.
Ilustračné foto, TASR/Adriána Hudecová, TASR/Ján Krošlák
  • Tohtoročná lyžiarska sezóna je už v plnom prúde
  • Ponúkame ti prehľad cien v najväčších slovenských strediskách

Väčšina slovenských lyžiarskych stredísk obvykle začína sezónu už v polovici decembra. Aj v tomto roku došlo k zmene cenníka. Ceny za denný lístok sa zvýšili o niekoľko eur oproti minulému roku.

Hlavné lyžiarske strediská na Slovensku už začali lyžiarsku sezónu, pričom ďalšie plánujú otvoriť vleky už v polovici decembra (16. a 17. decembra). Mráz a hojný sneh na začiatku mesiaca im hrajú do kariet. Podľa predpovede počasia na najbližších desať dní sa očakáva, že sneženie v horských oblastiach by malo pretrvávať aj v nasledujúcom týždni.

Prinášame ti najnovší prehľad cien v slovenských lyžiarskych strediskách, spolu s novinkami, ktoré si tieto strediská na novú zimnú sezónu počas roka pripravili.

Bachledka Ski & Sun – Ždiar

Lyžiarske stredisko Bachledka s výhľadom na Belianske Tatry spája až tri doliny. Počas roka stredisko venovalo 1,1 milióna eur na rekonštrukciu a rozšírenie lyžiarskej zjazdovky. Teraz má dĺžku viac ako 920 metrov s prevýšením 212 metrov.

Lyžiarska sezóna sa začne 16. decembra, samozrejme, ak to dovolia snehové podmienky. Cena jednodňového skipasu pre dospelých v minulej sezóne bola od 30 eur v predsezónnom období až do 39 eur počas sviatočného obdobia. Ako stredisko uvádza na svojej webovej stránke, v novej sezóne sa cena tohto lístka nezmení.

Stredisko navyše zakúpilo nový ratrak pre lepšiu úpravu zjazdoviek a investovalo do systému technického zasnežovania v novom tréningovom centre, ktoré je určené pre členov lyžiarskych klubov na tréning.

Ako uvádza portál Forbes, stredisko prináša novinku v podobe rozšírenia večerného zážitkového programu Čarovná krajina Bachledka, ktorý bude teraz k dispozícii tri dni v týždni. Návštevníci majú možnosť zažiť tento program po prvýkrát v tejto sezóne 27. decembra 2023.

Ďalej stredisko ponúka večerné prechádzky po Chodníku korunami stromov, a to každú stredu, piatok a sobotu od 17.00 do 21.00, ako aj večerné sánkovačky na 2,5 kilometra dlhej sánkarskej dráhe.

Orava Snow – Oravská Lesná

Lyžiarske stredisko Orava Snow sa nachádza v Oravskej Lesnej, ktorá je najchladnejšou slovenskou obcou. V posledných rokoch tu vybudovali druhú sedačkovú lanovku a zvýšili kapacitu technického zasnežovania. Vďaka tomu môžu v prípade potreby pokryť umelým snehom šesť zo siedmich zjazdoviek, ktorých celková dĺžka dosahuje 7,1 kilometra.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Orava Snow (@oravasnow)

Počas roka stredisko postavilo novú kaviareň, pokladne a toalety pri spodnej stanici lanovky Lehotská. Okrem toho investovalo do rozšírenia ubytovacích kapacít priamo v stredisku a do stavby apartmánových domov. V lyžiarskej škôlke oproti minulej sezóne pribudol posuvný pás pre najmenších lyžiarov.

Ako informuje stredisko na webovej stránke, lyžiarska sezóna sa otvorí 16. až 17. decembra, v závislosti od snehových podmienok. Cena jednodňového lístka pre dospelého v minulej sezóne bola 26,99 eur za e-skipas a 34 eur za vianočný lístok zakúpený pri pokladni. V novej sezóne sa cena tohto lístka nezmení a zostáva rovnaká, teda 26,99 eur za e-skipas a 34 eur za vianočný lístok pri pokladni.

Ďalšie lyžiarske strediská nájdeš na druhej strane >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Forbes, bachledka.sk, oravasnow.eskipass.sk, skipark.sk, gopass.travel.sk, kubinska.sk, kopeczabavy.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá