Rotujúca záhrada budúcnosti ti zabezpečí zeleninu po celý rok

  • Už konečne nemusíš kvôli zelenine alebo iným potravinám cestovať do obchodu. Stačí ti načiahnuť rukou do tohto systému a odtrhnúť si to, čo si si zasadil.
  • Už konečne nemusíš kvôli zelenine alebo iným potravinám cestovať do obchodu. Stačí ti načiahnuť rukou do tohto systému a odtrhnúť si to, čo si si zasadil.

Pestovanie tvojej domácej záhrady ešte nikdy nebolo jednoduchšie. Inovatívna Ogarden je sféricky krytá záhrada s otočným kruhovým kolesom, ktoré poskytuje optimálne rastúce prostredie pre zeleninu a aj rôzne bylinky. Kompaktný domáci záhradný systém, ktorý je bez problémov, umožňuje prakticky každému vyrastať až 100 bylín a zeleniny mesačne s veľmi malou údržbou.

Foto: ogarden.org

Ogarden je nehlučná a bez zápachu. Jej systém pre zasadenie a následný rast rastlín bol navrhnutý pre akékoľvek domáce prostredie a je vybavený vlastným úložným priestorom v jeho vnútri. To  z neho robí veľmi atraktívne možnosť pre vybudovanie si vlastnej malej záhradky s minimálnym množstvom vedľajšieho neporiadku.

Video: youtube.com

Celý systém je dodávaný s malým vreckom organickej pôdy a majiteľ si môže vybrať z ponuky sadeníc, kde je na výber napríklad z šalátov, bazalky, brokolice, cibule, kapusty, pažítky atď. Prvým krokom je zasadenie semien do poskytnutej pôdy a jej následné umiestnenie pod neónovú lampu, ktorá sa nachádza v poličke. Keď sú semienka pripravené, mali by byť transplantované do rastúcich skúmaviek a umiestnené do jednotlivých otvorov vo vnútri kolesa.

Foto: ogarden.org

Akonáhle sú rastliny na svojom mieste, koleso sa pomaly začne otáčať okolo centrálnej lampy. Programovateľná žiarovka vnútri lampy sa zapína a vypína v závislosti od cyklov rastlín a zároveň poskytuje špeciálne svetlo pre každý jeden systém. Rastliny vo vnútri systému by sa takto mali vystavovať svetlu a živinám minimálne 2-krát týždenne. Výsledok je veľmi kvalitný. Na dosah ruky si vieš aj v byte vypestovať naozaj zdravé potraviny.

Zdroj článku: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech