Rozdiely medzi Ú-spešnými a NE-úspešnými ľuďmi

  • Pred časom kolovala internetom jedna zaujímavá infografika. Posielali si ju jeden CEO druhému s tým, že čo si o tom kto myslí. Nakoniec sa dostala (záhadne) až ku mne. Nedalo sa mi s ňou nepodeliť, nakoľko je v nej veľa pravdy.
image_1414017216.jpeg
  • Pred časom kolovala internetom jedna zaujímavá infografika. Posielali si ju jeden CEO druhému s tým, že čo si o tom kto myslí. Nakoniec sa dostala (záhadne) až ku mne. Nedalo sa mi s ňou nepodeliť, nakoľko je v nej veľa pravdy.

 

Wow, sám by som to lepšie nenapísal. Vypichnem niektoré body, ktoré by ste mali aj vy zakomponovať do vášho zmýšľania.

 

1. Jedno z naj vôbec. Úspešní ľudia vedia prebrať zodpovednosť za svoje zlyhanie – neúspešní obviňujú za svoje zlyhanie druhých. Ozajstní lídri okúsili oboje – ups and downs.  Dôležité je vedieť sa VÔBEC rozhodnúť a stáť si za svojim rozhodnutím. Nie vždy sa samozrejme pošťastí a aj majster tesár sa občas utne – dôležité je sa z toho neposrať! Ak počujete niekoho vyhovárať sa na všetko možné, len nie na seba, utekajte kade ľahšie. Úspešní človek je preto úspešným, lebo sa vie motivovať práve vtedy (hlavne po zlom rozhodnutí), kedy ho všetci odpisujú – v tom tkvie ich čaro.

 

2. Úspešní ľudia chcú, aby sa druhým darilo – neúspešní tajne dúfajú, že zlyháte. Keď som bol malý, hovorievali mi, že keď sa bude dariť tvojím kamarátom, bude sa aj tebe. Neviem, či to je úplne že pravda, ale niečo na tom bude. Minimálne v tíme, v ktorom pracujete to určite platí, lebo úspech jedného, bude aj úspech skupiny. A kto verí na karmu, tomu je asi hneď jasné, ako má zmýšľať :).

 

3. Veľmi sa mi páči, že úspešní ľudia rozprávajú o nápadoch – neúspešní o ľudoch. Niekto asi vedel, o čom píše, absolútne svätá pravda. Ale ešte radšej mám ľudí, ktorí nerozprávajú vôbec, ale rovno veci robia. Sú niekedy momenty, kedy to je obtiažne a nie vždy všetko závisí od vás, to je jasné. Zapamätajte si však jednu vec, činy hovoria za vás, nie slová. Stretávajte sa s ľudmi, s ktorými môžete prebrať svoje myšlienky a nápady. Ja sa snažím obklopovať ľuďmi, ktorí sú často krát šikovnejší a múdrejší ako som ja sám. Je to moja motivácia, ktorá ma ženie dopredu.

 

 

4. Vítajte zmenu a nebojte sa jej. Zmena nie je život, ale zmena je hlavne pokrok. Bez zmeny, by sme sedeli ešte stále všetci pri ohni dakde v jaskyni. Schopnosť prispôsobiť sa a byť flexibilným je v dnešnej dobe jedna z podmienok úspechu. Celý svet a obzvlášť nové technológie sú extrémne rýchle a kto sa nedokáže prispôspbiť tempu, bude len ťažko úspešný.

 

5. Dajte možnosť zažiariť aj iným a neberte všetky úspechy len ako vaše. Niekedy je práve uznanie a vďaka tá najlepšia motivácia pre vašich ľudí. Oceňte prácu iných a oni vám to niekoľko násobne vrátia – len vďaka tomu existuje stále startitup!

 

6. Učte sa, čítajte a počúvajte skúsenejších – ale vždy rozhodnite vy a nenechajte rozhodovať za vás.

 

Defacto, je ale úplne jedno, či ste úspešný alebo nie. Sám Albert Einstein to vyjadril najlepšie: 

 

„Nesnažte sa byť človekom úspechu, ale človekom hodnôt.“

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech