Rusom je stále teplo. Vytvorili klimatizáciu veľkú ako hriankovač!

  • Mnoho samozvaných “prenosných” klimatizácií prznia definíciu slova “prenosné”, no ruský startup Evapolar do tejto skupiny nepatrí. Rozmery a váha ich produktu sa totiž naozaj pohybuje na úrovni malého hriankovača.
image_1444853092.jpeg
  • Mnoho samozvaných “prenosných” klimatizácií prznia definíciu slova “prenosné”, no ruský startup Evapolar do tejto skupiny nepatrí. Rozmery a váha ich produktu sa totiž naozaj pohybuje na úrovni malého hriankovača.

 

Evapolar je malý systém, ktorý ochladzuje a zvlhčuje vzduch. V princípe je to vlastne len malý ventilátor a nádrž s vodou. Vzduch sa preženie cez vodu a chladný vzduch vychádza von. Tento systém je prebratý z toho, čo používa ruská armáda. Takisto sa používa aj v moskovskom metre. Či ti to príde ako dobrý argument, prečo Evapolar použiť, to už nechám na teba.

 

 

O mikroklimatizáciach na stôl si pravdepodobne už počul. Väčšina z nich má dosah len pár metrov, možno až príliš malý, aby vôbec vzduch doputoval z druhej strany stola k tebe. To by sa s Evapolarom stať nemalo. Vraj. Mal by byť oveľa efektívnejší a v neposlednom rade aj zdravší.

 

Podľa výrobcov má produkt niečo vyše 1,5 kg a energeticky je 12x efektívnejší ako bežné klimatizácie. Rozmery 160 x 160 x 165mm a vodná nádrž s kapacitou 710ml zabezpečia chladenie na dobu 6-8 hodín. Klimatizácia údajne dokáže vzduch vychladiť až na teplotu -17 stupňov celzia. To asi keby si si chcel nasimulovať to Rusko.

 

  

Spoločnosť sa rozhodla fundovať prostriedky na Indiegogo, kde sa jej zadarilo nevídane. Z cieľa 100,000 dolárov je dnes už 160,000 dolárov a to do konca zbierky zostáva ešte približne týždeň. Stále nie je neskoro prispieť. Vďaka príspevku na úrovni od 179 dolárov môžeš dostať produkt, ktorého očakávaná cena bude približne 400 dolárov! 

 

Ak máš šikovné ruky a chceš aj nejaké to euro ušetriť, môžeš mať celý systém dokonca za 60 dolárov. Vtedy ti prídu jednotlivé diely, ktoré si už musíš vyskladať sám. Možnosti sú zatiaľ obmedzené na bielu a čiernu farbu, ďalšie farby pribudnú v budúcnosti. Ak pôjde všetko podľa plánu, čo zatiaľ vyzerá, že ide, prvé produkty by mali zákazníkom doraziť v júni 2016. 

 

zdroj: gizmag.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech