Ryanair oddnes oficiálne lieta z východu Slovenska. Na konte má však aj nemilé prvenstvo

  • Z letiska v Košiciach dnes po prvýkrát vzlietlo lietadlo nízkonákladovky Ryanair smer Londýn
  • Chcú vyhovieť Slovákom žijúcim v zahraničí, ale aj fanúšikom hokeja, ktorí budú chcieť navštíviť Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku
ryan
Pixabay
  • Z letiska v Košiciach dnes po prvýkrát vzlietlo lietadlo nízkonákladovky Ryanair smer Londýn
  • Chcú vyhovieť Slovákom žijúcim v zahraničí, ale aj fanúšikom hokeja, ktorí budú chcieť navštíviť Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok konajú na Slovensku

Košice International Airport ohlásilo príchod najväčšej leteckej spoločnosti v Európe už minulý rok v lete. Mnohí, ktorí si už zvykli, že lietať do zaujímavých destinácií nie je nutné len z nášho hlavného mesta, sa potešili. Ryanair a aj košické letisko chcú týmto krokom vyhovieť stále narastajúcemu dopytu cestovateľov po spomínanej lokalite a zároveň byť jedným z hlavných spojení pre Slovákov žijúcich v Londýne.

Navyše, myslí aj na fanúšikov prichádzajúcich na májové Majstrovstvá sveta v hokeji 2019, ktorých zápasy sa na Slovensku odohrajú okrem Bratislavy aj v Košiciach.

Nové letecké spojenie má podľa letného letového poriadku fungovať na pravidelnej báze 3-krát týždenne a už tradične sa môžeš dostať k lístkom za naozaj prijateľné ceny.

Ryanair v problémoch

Ryanair ako najväčší hráč európskych leteckých spoločností zažil skutočne turbulentný rok. Od jeho začiatku sa totiž potýkal so štrajkovaním nespokojných zamestnancov, zvyšovaním cien paliva, kritikou za nové pravidlá týkajúce sa príručnej batožiny, svet obletelo video rasistického útoku jedného z cestujúcich, fotografia palubného personálu spiaceho na zemi a tak ďalej. Napriek vysokej frekvencii letov, miliónom cestujúcich ročne a nízkym cenám leteniek si však už šiestykrát po sebe Ryanair vybojoval nelichotivé prvenstvo v rebríčku najhorších aerolínií.

Nuž a keby to náhodou nestačilo, ako uvádza Bloomberg, írsky dopravca sa stal jednotkou v ďalšej nemilej kategórii. Ako prvá spoločnosť, ktorá neprevádzkuje uhoľnú elektráreň, sa zaradil do rebríčka TOP 10 najväčších znečisťovateľov ovzdušia Európy.

Od roku 2005 znečistenie ovzdušia vďaka letectvu stúplo až o dve tretiny a v najbližšej budúcnosti sa bez potrebnej regulácie môže stať najväčším tvorcom skleníkových plynov.

Čísla klesli

Počas nie veľmi vydareného roku 2018 Ryanair svojich investorov varoval, že zisk nebude taký vysoký, ako pôvodne predpokladal a svoje varovanie nedávno zopakoval opäť. The Guardian informuje, že obľúbená nízkonákladovka počas zimy doplatila na veľkú konkurenciu na trhu a následné nútené znižovanie cien leteniek. Svoj odhadovaný zisk, ktorý by mal byť zverejnený už čoskoro, znížila v prepočte o celých 88 miliónov eur. Stále však očakáva dosiahnutie hranice jednej miliardy. Obavy však pokračujú. Brexit je totiž už za dverami.

Zdroj: Košice International Airport, Bloomberg, Transport & Enviroment, The Guardian

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech