Do Košíc prichádza najväčšia letecká spoločnosť v Európe. Nová linka mnohých poteší

 • Tento írsky letecký dopravca bude do metropoly východu lietať zo svojej najnovšej základne na letisku Londýn Southend
 • Nová linka bude prevádzkovaná od letného letového poriadku 2019 3‐krát týždenne
 • Prvý let je naplánovaný na 2. apríla 2019
befunky-collage-29
Pixabay
 • Tento írsky letecký dopravca bude do metropoly východu lietať zo svojej najnovšej základne na letisku Londýn Southend
 • Nová linka bude prevádzkovaná od letného letového poriadku 2019 3‐krát týždenne
 • Prvý let je naplánovaný na 2. apríla 2019

Jednosmerné letenky vrátane príručnej batožiny budú v predaji už od 15. júna 2018 za príjemných 24,99 €. Letisko Londýn Southend sa nachádza na pobreží regiónu Essex. Je to momentálne jedno z najrýchlejšie rastúcich britských regionálnych letísk. Priamo z letiska je k dispozícii perfektné vlakové spojenie (v špičke až 8‐krát za hodinu), vďaka ktorému sa pohodlne dostaneš do Londýna na stanicu Liverpool Street už za 53 minút.

“Sme veľmi radi, že v Košiciach budeme môcť privítať nášho najnovšieho partnera, leteckú spoločnosť Ryanair. Linka do Londýna je dlhodobo našou najúspešnejšou destináciou, ktorá má stále vysoký rastový potenciál, keďže aktuálne alokovaná kapacita nie je postačujúca a nepokrýva celkový dopyt zo strany cestujúcich,“ hovorí Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

Nová linka určite poteší aj hokejistov počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa budú konať v máji 2019. Tím Spojeného Kráľovstva totižto odohrá svoje zápasy v základnej skupine práve v Košiciach. Britskí hokejoví fanúšikovia tak môžu využiť aj toto nové spojenie a prísť podporiť svoje národné mužstvo do Košíc.

Ryanair je najväčšia letecká spoločnosť v Európe, ktorá prepravuje viac než 131 miliónov cestujúcich na viac ako 2 000 letoch denne z 86 leteckých základní spájajúcich 220 destinácií v 37 krajinách. Flotile so 430 lietadlami a s ďalšími 240 objednanými lietadlami typu Boeing 737 umožnia spoločnosti znížiť cenu leteniek a zvýšiť počet prepravených cestujúcich na 200 miliónov ročne.

V roku 2017 sa spoločnosť Ryanair stala prvou európskou leteckou spoločnosťou, ktorá prepravila viac ako 1 miliardu cestujúcich počas svojej existencie. Slovenskí cestujúci môžu teraz využívať ešte nižšie ceny a najnovšie zlepšenia v rámci programu Ryanair „Always Getting Better“, ktorý obsahuje:

 • Zníženie poplatkov za podanú batožinu – nižší poplatok 25 € za väčšiu povolenú batožinu do 20 kg.
 • Izby Ryanair s cestovným kreditom resp. zľavou vo výške 10%.
 • Transfery spoločnosti Ryanair ‐ širší výber pozemnej dopravy s novým partnerom Car Trawler .
 • Sľub presnosti ‐ 90 % letov spoločnosti Ryanair bude letieť načas.
 • Cenový prísľub – nájdi si nižšiu cenu a Ryanair ti vráti rozdiel + 5 EUR na účet My Ryanair.

zdroj: Letisko Košice

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech