Sabbatini dáva bodku za „kauzou“ záhadného tetovania. Slovákom poslal emotívny odkaz

  • Len chvíľu po tom, čo Rory Sabbatini vyhral pre Slovensko v golfe striebro, ho našinci obvinili z neonacizmu
  • Usvedčiť ho malo jeho tetovanie, z ktorého sa vykľul manželský sľub
  • Sklamaný športovec adresoval Slovákom odkaz
Sabbatini, manželka Martina
TASR/Michal Svítok
  • Len chvíľu po tom, čo Rory Sabbatini vyhral pre Slovensko v golfe striebro, ho našinci obvinili z neonacizmu
  • Usvedčiť ho malo jeho tetovanie, z ktorého sa vykľul manželský sľub
  • Sklamaný športovec adresoval Slovákom odkaz

Golfista Rory Sabbatini pre našu krajinu vybojoval historicky prvú medailu v golfe. Pozornosť Slovákov však neupútala len strieborná medaila, ale aj záhadné tetovanie, ktoré má golfista na vnútornej strane ľavej paže. Slováci na internete začali šériť hoax, že sa jedná o modifikáciu hákového kríža pochádzajúcu z Južnej Afriky.

Len krátko na to sa spustila slovná bitka medzi jeho obhajcami, ktorí trdili, že sa jedná o keltský symbol. Túto podobnosť potvrdil aj historik Jakub Drábik. „Tak, ako to je v prípade všetkých symbolov, aj tetovanie pána Sabbatiniho je nutné posudzovať v kontexte. Z dostupných fotografií sa zdá, že ide o takzvaný triskelion, ktorý sa používa od staroveku a môže symbolizovať rôzne veci od slnečného po umelecký symbol,“ vysvetlil historik pre Startitup. 

Slováci obviňujú strieborného Sabbatiniho, že je neonacista. Jeho manželka to vyvrátila

Vykľul sa z toho manželský sľub

Najprv sa k tetovaniu na sociálnej sieti vyjadrila Sabbatiniho manželka Martina, ktorá povedala, že má úplne rovnaký znak, ktorý si venovali navzájom na základe manželského sľubu. Jej slová potvrdil aj športovec, ktorý Slovensku odhalil svoje znechutenie.

„Som nahnevaný a dotknutý, že si niekto vôbec toto o mne môže vôbec myslieť. Nikdy som nebol spájaný so žiadnymi neonacistami a som len znechutený myšlienkami, že by ma mohli s nimi spájať. Vždy som si užíval cestovania a spoznávanie nových kultúr a ľudí z celého sveta. Rešpektujem všetky vierovyznania, ľudí každej rasy aj pohlavia,“ povedal na tlačovej besede v Šamoríne, informuje portál Šport 24.

OBROVSKÁ GRATULÁCIAPred olympiádou som sa pár krát vyjadril, že Rory Sabbatini má reálnu šancu na medailu pre…

Posted by Juraj Droba on Sunday, August 1, 2021

Dodáva, že ho táto problematika bolí, pretože musí namiesto momentu osláv vysvetľovať situáciu a obhajovať svoju nevinu. Napriek tomu je na svoj úspech, ktorý vybojoval pre Slovensko, hrdý.

„Moje tetovanie vyhotovil tetovací umelec a zadanie bolo tri L. Sú to naše manželské sľuby, ktoré sme si dali – Love, Laugh a Loyelty (Láska, smiech a vernosť). Akékoľvek spojenie so separatistami alebo radikálnymi organizáciami je len zhoda náhod. Toto je poslednýkrát, čo sa k tomu vyjadrujem. Prišiel som tu s vami oslavovať tento moment a užívať si ho s každým na Slovensku. Ako hovorí náramok, ktorý som nosil počas olympiády a bolo to aj motto hier: Spolu sme silnejší.“

O „kauze“ informovali aj niektoré zahraničné médiá, napríklad austrálsky Sydney morning herald, ktorý cituje jeho manželku. Špekulácie o Sabbatiniho tetovaní sa rýchlo šírili po sociálnych sieťach. Strieborný golfista neskôr pre Reuters povedal, že do zbierky jeho tetovaní zrejme čoskoro pribudne ďalšie. 

Má zobrazovať Slovensko a päť olympijských kruhov. Tetovanie bude mať ako pripomienku na úspech na hrách v Tokiu.

Zdroje: Šport 24, Startitup, SMH.au, Reuters

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech