Samsung a Oculus predstavili virtuálnu realitu za menej ako 100$

Martin Bohunický / 27. septembra 2015 / Tech a inovácie

Samsung a Oculus predstavili nový headset pre simuláciu virtuálnej reality. Na Oculus Connect show predstavil Peter Koo koncept, pri ktorom dokážu pracovať okuliare s celou líniou smartfónov Samsung z roku 2015 + s niektorými staršími modelmi.

 

Nové okuliare nevyzerajú dizajnovo extra inak oproti svojmu predchodcovi, nastali len drobné zmeny v trackpade. Nové zariadenie je narozdiel od prechádzajúceho Gear VR Innovator Edition o 22% ľahšie, obsahuje akcelerometer, gyrometer, detekciu nasadenia a je celkovo príjemnejší na nosenie. Alfou a omegou výnimočnosti tohoto zariadenia je ale napokon jeho cena – tá klesla o celú polovicu na bláznivých 99 dolárov!

 

John Carmack, jeden zo zakladateľov Oculus

 

Oculus navyše pripravuje partnerstvo s viacerými zaujímavými hráčmi na poli aplikácií – Neflix Inc, Hulu, Vimeo či Twitch. Zoznam týchto a ďalších potencionálnych spolupracovníkov je širší, menoslov však naznačuje, čo je zámerom Samsungu – preniesť do virtuálnej reality videá a live streamy.  Okuliare budú môcť využívať aj filmové štúdia, používatelia si budú môcť kúpiť či požičať filmy. Spoluprácu už s Oculusom uzavreli slávne filmové spoločnosti 20th Century Fox a Lionsgate.

 

Oculus ďalej oznámil vývoj platformy Oculus Arcade, ktorá do virtuálnej reality dostane napríklad svetoznámeho Pac-Mana. Že sa môžeme tešiť aj na množstvo herných noviniek naznačujú aj nové partnerstvá so Sega, Midway Games či Bandai Namco Entertainment.

 

 

Hoci Gear VR zrejme ešte nedokáže ponúknuť to, čo Oculus Rift alebo HTC Vive, vďaka výnimočnej cene môže priniesť virtuálnu realitu do mainstreamu a urobiť revolúciu v tomto odvetví. Obzvlášť v období, keď všetkých zaskočila cena okuliarov PlayStation VR, môže byť tento krok tým, čo na vznikajúcom trhu, dostane Samsung do popredia.

 

Produkt bude v USA dostupný v novembri počas Black Friday, celosvetovo sa do predaja dostane krátko potom. Neviem ako ty, ale ja do toho idem. Či to za to stojí alebo nie, vyskúšať si virtuálnu realitu za 99 dolárov je jednoducho príliš silné lákadlo.

 

zdroj: theverge.com

Pridať komentár (0)