Samsung Galaxy S7 Edge začal počas nabíjania v noci horieť

  • Spoločnosť Samsung len nedávno spustila výmenu zariadení Galaxy Note 7 na celom svete, teda až na Čínu, kde je použitý iný model batérie. Dôvodom výmeny sú práve explózie batérií pri nabíjaní.
Samsung-Galaxy-S7-edge-catches-on-fire_01-1000x621
  • Spoločnosť Samsung len nedávno spustila výmenu zariadení Galaxy Note 7 na celom svete, teda až na Čínu, kde je použitý iný model batérie. Dôvodom výmeny sú práve explózie batérií pri nabíjaní.

Teraz sa však objavila ďalšia zlá správa pre Samsung. Ich starší model Galaxy S7 Edge počas nabíjanie nečakane vzplanul. Možno vás napadlo, či to má nejaké súvislosti práve s Note 7-čkou. Model Galaxy S7 Edge však používa inú batériu ako Note 7 a taktiež ide o výnimočný prípad. Za takmer 6 mesiacov, čo je smartfón na trhu, došlo len k niekoľko málo hláseniam o podobných prípadoch. Zato nový high-end phablet mal len za prvých 18 dní predaja na konte 35 horiacich batérií, čo je aj dôvod, prečo výrobca pozastavil predaj a pracuje na výmene nebezpečných akumulátorov. Žiadna súvislosť medzi týmito prípadmi teda nie je.

Samsung-Galaxy-S7-edge-catches-on-fire_02

Pán, ktorému sa tento nepríjemný incident udial, tvrdí, že na nabíjanie použil originálne príslušenstvo. Podľa jeho slov počas toho, ako zariadenie horelo, spal. Majiteľ už bol aj v kontakte so spoločnosťou Samsung. Tá mu samozrejme, ponúkla nový kus, prípadne vrátenie peňazí. Aj keď táto situácia nie je vôbec príjemná, Samsung má možnosť pri výmene Galaxy Note 7 odstrániť aj vadu na styluse S-Pen. Viacero majiteľov totiž hlási problémy s mechanizmom na vysunutie z tela. Problém má na svedomí poškodený mechanizmus starajúci sa o vysunutie malej časti na konci pera, vďaka ktorému sa dá stylus vybrať. Tento problém teda taktiež robí vrásky na čele mnohým používateľom. Veríme, že podobných incidentov bude čoraz menej a my sa tak nebudeme musieť báť nechať nabíjať svoje smartfóny počas noci.

FONY Z CINY

zdroj: fonyzciny.sk, zdroj fotografií:phonearena

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech