Samsung Galaxy S8 zachytený na reálnej fotografii. Markantné zmeny dizajnu v každom smere

  • Po dlhých mesiacoch čakania na novú vlajkovú loď Galaxy S8 od Samsungu môžeme konečne vidieť jej prvé oficiálne fotografie. Niektoré predošlé špekulácie o dizajne sa tak stávajú pravdivými a my sa s určitosťou môžeme pozrieť na reálnu S8-čku, ktorá sa na do predaja dostane už 21. apríla.
samsung-galaxy-s8-concept-7
  • Po dlhých mesiacoch čakania na novú vlajkovú loď Galaxy S8 od Samsungu môžeme konečne vidieť jej prvé oficiálne fotografie. Niektoré predošlé špekulácie o dizajne sa tak stávajú pravdivými a my sa s určitosťou môžeme pozrieť na reálnu S8-čku, ktorá sa na do predaja dostane už 21. apríla.

Samotná fotografia odhaľuje obe strany smartfónu, no iba zadná časť pripomína predošlé vlajkové modely výrobcu. Predná strana sa teda úplne odlišuje od doterajšieho dizajnového jazyka Samsungu a prináša množstvo zmien. Najväčšou z nich je samotný displej, ktorý je v pomere k telu obrovský a tiahne sa od okraja po okraj takmer až k zadnej strane. Mnohí čakali snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji, no túto technológiu sa výrobca zatiaľ rozhodol odložiť na bok a novinku vybavil klasickým snímačom odtlačkov prstov. Ten sa musel kvôli veľkej rozlohe displeja presunúť k zadnému fotoaparátu. Odstránené boli aj kapacitné ovládacie tlačidlá, respektíve ikonické hardvérové domovské tlačidlo.

Koncept Samsungu Galaxy S8

zdroj fotografie: PhoneArena

Len včera odhalil portál The Guardian zopár dôležitých informácií, ktoré sa dnes potvrdili. Isté tak je aj to, že výrobca plánuje vydať dve verzie s rozličnými uhlopriečkami obrazoviek. Zatiaľ čo menší z dvojice prinesie 5,8″ displej, jeho väčší dvojník dostane až obrovskú 6,2″ obrazovku, čím Samsung berie ohľad aj na bývalých majiteľov neslávneho modelu Note 7. Obrovský displej prináša aj netradičný pomer strán 18,5:9. Aj keď ide teda o veľkú obrazovku, smartfón ako taký sa rozmerovo približuje k modelom z roku 2016.

Samsung Galaxy S8

zdroj fotografie: PhoneArena, The Verge

Ďalšie správy potvrdzujú prítomnosť desktopového režimu, vďaka ktorému sa S8-čka pri pripojení do akéhokoľvek HDMI portu prepne do plnohodnotného desktopového pracovného prostredia. Mnohí ste iste zvedaví aj na digitálneho asistenta menom Bixby. Áno, Samsung svoj nový top model vybaví umelou inteligenciou, ktorá podľa doterajších tvrdení bude zvládať ešte zložitejšie príkazy ako konkurenčný Google Asistent či Siri. Samsung Galaxy S8 okrem iného prinesie reverzibilný USB Type-C konektor s podporou rýchleho nabíjania a chýbať nebude ani 3,5 mm audio jack. Čo sa fotoaparátov týka, tak tie neprešli obrovskými zmenami, no oproti S7 / S7 edge prinesú zopár softvérových vylepšení.

Predpokladané parametre Samsungu Galaxy S8:

  • Displej: 5,8″/6,2″ AMOLED s QHD rozlíšením
  • Fotoaparát: Hlavný 12 MPx s clonou f/1.7, selfie snímač s 8 MPx rozlíšením a clonou f/1.7
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 835 / Samsung Exynos (podľa trhu)
  • RAM: 4 GB
  • ROM: 64 GB + microSD karta
  • Batéria: 3000 mAh/3500 mAh (podľa verzie)
  • Iné: 3,5 mm audio jack, vodeodolnosť, USB Type-C

 

foto: twitter 

Už od začiatku je taktiež zrejmé, že si spoločnosť bude toto skvelé zariadenie ceniť viac ako predošlé vlajkové lode, čo sa odrazí na jeho cenovke. Tá má prekonávať minuloročný model, no presnejšie detaily ako aj bližšie informácie o S8-čke sa dozvieme až 29. marca na oficiálnom predstavení v New Yorku.

 

zdroj:  fonyzciny.startitup.sk, zdroj titulnej foto: fonyzciny.startitup.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech