Samsung sľubuje v roku 2017 príchod rozložiteľných smartfónov

  • Rok 2017 bude v oblasti smartfónov revolučným.
sklad
  • Rok 2017 bude v oblasti smartfónov revolučným.

Mnoho osobností technologického sveta sa vyjadrili ku vývoju smartfónov ako k odvetiu, ktoré sa dostalo do štádia nasýtenia. A to najmä pokiaľ ide o inovácie. To do značnej miery môžem byť pravda aj vzhľadom na to, že inteligentné telefóny v týchto dňom prichádzajú len s čiastočnými vylepšeniami. Nič také, ako revolučná technológia, tvar alebo výkon sa už dlhú dobu na trhu neobjavilo. Medzi  najinovatívnejšie kúsky roku 2016 sa určite zaradil Xiaomi Mi Mix, ale aj v tomto prípade išlo skôr o istý typ aktualizácie dosiahnutej čo možno najväčším stenšením rámov okolo displeja.

v1zdroj fotografie:concept-phones.com

V týchto dňoch však čoraz častejšie počúvame od spoločnosti Samsung o takzvaných skladacích displejoch. Podľa posledných správ by sa o nich čoskoro mohlo prestať hovoriť len ako o konceptoch. Samsung, no taktiež aj LG by chceli svoje smartfóny so skladateľnými obrazovkami predstaviť už v priebehu roka 2017.

 

v2

zdroj fotografie:concept-phones.com

Spočiatku sa hovorilo o pláne Samsungu vytvoriť skladateľný tablet, ktorý sa bude dať zložiť do veľkosti smartfónu. Avšak Samsung si časom uvedomil, že toto nie je práve najšikovnejšie riešenie. Vždy keď by chcel užívateľ použiť telefón, musel by ho poskladať do požadovaného tvaru. Samsung preto začal tento vynález prezentovať ako rozložiteľný smartfón. Základný tvar má teda klasické rozmery telefónu a v prípade potreby sa bude dať rozložiť na veľkosť 7-palcového tabletu.

 

v3

zdroj fotografie:concept-phones.com

Kým skladací smartfón znie ako úžasný koncept, prináša so sebou aj pár technických výziev. Flexibilné displeje sú už síce realitou, avšak skladací telefón vyžaduje viac než to. Spoločnosť Samsung sa vyjadrila, že 100 tisíc takýchto smartfónov by sme mali vidieť na trhu už v treťom štvrťroku 2017. Vyzerá to teda tak, že technické problémy sú už prekonané.

 

Ambíciami spoločnosti LG je taktiež vyprodukovať rovnaký počet telefónov s týmto patentom a to vo štvrtom štvrť roku 2017. Zdá sa teda, že rok 2017 bude revolučným prinajmenšom v odvetí inteligentných telefónov. Milovníci smartfónov sa určite majú na čo tešiť.

zdroj:gizmochina.com zdroj fotografie:concept-phones.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech