Segway od Xiaomi – šikovná, výkonná a cenovo dostupná frajerina

  • Xiaomi, čínsky výrobca smartfónov predstavil v nový skúter. Ninebot mini dokáže prejsť takmer 21 kilometrov na jedno nabitie a to maximálnou rýchlosťou 16 kilometrov za hodinu.
image_1445494990.jpeg
  • Xiaomi, čínsky výrobca smartfónov predstavil v nový skúter. Ninebot mini dokáže prejsť takmer 21 kilometrov na jedno nabitie a to maximálnou rýchlosťou 16 kilometrov za hodinu.

 

Iba pol roka po Ninebot prichádza Xiaomi s menším súrodencom mašiny – Ninebot mini. Na rozdiel od Segwayu nemá rukoväte a jeho ovládanie sa realizuje cez aplikáciu v tvojom smartfóne alebo detekovaním pohybu nôh. Senzor je umiestnený v opieradle medzi kolenami. Samobalančný skúter unesie 84 kíl a zvládne stúpanie do 15 percent pomocou dvoch elektromotorov. Súdiac podľa kolies, Ninebot sa dokáže dostať aj do náročnejšieho terénu, pričom jeho konkurenti s menšími kolesami by asi zvládli len prvotriedne cesty.  

 

  

Cez aplikáciu je tiež možné Ninebot mini zamknúť a v prípade, že ti niekto 12 a pol kilový skúter ukradne, aplikácia ti okamžite odošle upozornenie. Aby sa ti na cestách so skútrom dobre jazdilo, firma Xiaomi pripravila aj mobilnú aplikáciu na zaznamenávanie stavu vozovky. V porovnaní s populárnymi Segway je niekoľko násobne lacnejší. Kým na šesť a pol tisícový náprotivok by si šetril asi dlhšie, Ninebot mini ťa vyjde len 279 eur.

 

 

Xiaomi plánuje omnoho viac než len Ninebot mini. Tento rok predstavila LED lampy, čističky vody, kamery, či dokonca kufre za veľmi prijateľnú cenu len 40€. Xiaomi spolupracovala na „smart shoes“ so športovou firmou Li Ning. Tie okrem toho, že sú vode, potu a tlaku odolné, obsahujú Bluetooth na prepojenie so smartfónom.

 

 

Firma tiež nedávno predstavila smart televíziu s Android multimediálnym centrom, Mi TV3 so 60-palcovou LCD od LG, ktorá je v najtenšom bode tenká len 11,6 milimetra. Pridáva sa tak k novej generácii 4K televízií, ktorých rozlíšenie bude kinematografickým štandardom. K televízii, ktorej cena sa pohybuje v prepočte na 1240 eurách je potrebné dokúpiť ešte Mi TV Bar – obsahuje matičnú dosku, zvukový systém a všetok obsah služby Mi Box.  Stoštyridsať eurový Mi TV Bar je možné spárovať s akýmkoľvek displejom s HDMI portom a podľa výrobcu je oddelenie komponentov ľahšou cestou k neskorším systémovým vylepšeniam.

 

Televízia, rovnako ako Ninebot Mini budú na trhu v Číne od 3. októbra tohto roku, do Európy možno dorazí cez francúzsku pobočku firmy Ninebot.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech