Server s petíciou za odvolanie Róberta Kaliňáka podľahol útoku hackerov

  • Do ságy odvolávania ministra vnútra sa údajne zapojili už aj hackeri.
collage
  • Do ságy odvolávania ministra vnútra sa údajne zapojili už aj hackeri.

Podľa Dana Mitasa z OĽaNO – NOVA zaútočili na server tisíce až desaťtisíce IP adries. Útok prebehol v nedeľu a jeho cieľom bolo znefunkčniť server, na ktorom je umiestnená petícia za odvolanie Kaliňáka a ďalšie stránky hnutia OĽaNO – NOVA.

Bonaparty3

„V pondelok nadránom sa začal ešte sofistikovanejší útok s väčšou silou, proti ktorému sa zatiaľ ťažko účinne bráni. Ten, kto riadi tento útok, si prenajal obrovské množstvo serverov, z ktorých môže útočiť. Muselo to stáť nemalé peniaze. To nie je náhoda, náhodný útok, sú za tým konkrétni ľudia, konkrétni objednávatelia,“ tvrdí hnutie.

OĽaNO – NOVA vidí tento útok ako ďalší zo série pokusov o diskreditáciu a sabotáž protestov proti ministrovi vnútra. Začalo to podľa nich provokatérmi na protestoch pred komplexom Bonaparte a pokračovalo blokovaním distribúcie novín hnutia a zverejnením vymyslenej komunikácie medzi lídrami hnutia Igorom Matovičom a Danielom Lipšicom.

Bonaparty_1

Ak je to pravda, a za útokmi naozaj stojí súčasná vláda, môžeme dúfať, že ich záujem o virtuálne riešenia problémov sa odrazí aj v efektívnejšej digitalizácii štátnych služieb a zníženej byrokracii.

Zatiaľ nám ostáva iba sledovať, čo ďalšie prinesie nekonečný príbeh o odvolávaní jedného vplyvného politika.

zdroj titulnej fotografie: SITA / securityintelligence.com,  zdroj fotografií: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK