Shooz: Modulárna obuv pre každú príležitosť

  • Kickstarter je neustále zahltený zaujímavými produktmi. Komunita tentokrát podporila projekt modulárnej obuvi, ktorej podrážka a vrchná čast sú oddelené, topánky sa teda dajú meniť podľa príležitosti.
image_1448212790.jpeg
  • Kickstarter je neustále zahltený zaujímavými produktmi. Komunita tentokrát podporila projekt modulárnej obuvi, ktorej podrážka a vrchná čast sú oddelené, topánky sa teda dajú meniť podľa príležitosti.

 

Projekt Shooz chcel na Kickstarteri vyzbierať 25 000 libier podarilo sa mu však už získať 40 000 a do konca projektu ostáva 21 dní. Ľahká patentovaná obuv je vytvorená na cestovanie a rýchlu zmenu dizajnu. Plášť, alebo vrch obuvi je s podrážkou spojená pomocou zipsu, takže oddeľovanie a spájanie je naozaj jednoduché a rýchle. Rôzne farby, materiály a dizajny obuvi si hodíš do batohu a si pripravený vyraziť na rôzne príležitosti.

 

 

Ako prvá vec mi napadla: „Zips? V daždi musia premokať.“, ale autori projektu tento problém vyriešili. Použili vodotesný zips a zvnútra majú topánky aj druhú zábranu proti vode. Projekt ponúka tri typy podrážok: jednu na beh, druhú na každodenné nosenie a tretiu s takzvanou drive podrážkou pre cestovateľov.

Cieľom projektu je výrazne znížiť množstvo uhlíka, ktoré sa pri výrobe podrážky uvoľní do ovzdušia. Vlastník obuvi používa jednu podrážku pre viacero príležitostí a nemusí tak kvôli každému novému štýlu kupovať celú obuv. Ostatná časť obuvi je vyrobená aj z recyklovaných materiálov, aby mala výroba čo najmenší dopad na prírodu.

 

 

 

Okrem zmeny dizajnu má tento výrobok aj ďaľšie výhody. Keďže do kufra nemusíš hádzať celé topánky, stačia ti plášte, ktorých do kufra napcháš oveľa viac a šetríš teda miesto. Topánky sa ľahšie čistia, ale aj sušia, keďže oddelením sa vnútro obuvi odhalí. Cenu ale natoľko pozitívna nie je. V projekte si za „základný balík“ pýtali tvorcovia až 85 libier, čo je v prepočte približne 122 eur! To nie je cena, ktorú si predstavujem za podobné topánky, navyše sa jedná o špeciálnu sumu pre Kickstarter, takže cena pre konečného zákazníka bude ešte vyššia. Shooz teda bude zrejme skôr exkluzívna obuv, ako niečo, na čo každý presedlá.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech