Škandál v oravskom Liesku. Z kostola, ktorý musí byť zatvorený, sa vyrojili desiatky veriacich bez rúšok

  • Zdá sa, že niektorí ľudia majú pocit, že nové opatrenia sa ich netýkajú
  • Jedným z príkladov sú veriaci z Lieskového
Snímka obrazovky 2021-01-02 o 13.13.12
Youtube.com/Lydia Vojtassakova
  • Zdá sa, že niektorí ľudia majú pocit, že nové opatrenia sa ich netýkajú
  • Jedným z príkladov sú veriaci z Lieskového

Od 1. januára 5:00 hodiny rannej platia na Slovensku nové prísne opatrenia, ktoré majú zamedziť extrémnemu a nekontrolovateľnému šíreniu koronavírusu. 

Zdá sa však, že nie všetci majú rovnaké priority. Portál myorava.sme.sk upozornil na prípad veriacich v Liesku, ktorí majú zjavne pocit, že nové opatrenia sa ich netýkajú. 

Medzi novými prísnymi zákazmi sa totiž jasne uvádza aj to, že kostoly majú byť pre verejné bohoslužby zatvorené. Na internete sa však rýchlosťou blesku začalo šíriť video, ktoré v oravskom Liesku zachytáva niečo veľmi zaujímavé. 

Ako môžeš na videu vidieť, z kostola sa včera vyrojili desiatky ľudí – a to napriek tomu, že kostol už mal byť zatvorený. Aby to však nebolo málo, na mnohých z veriacich neuvidíš rúško. 

Portál myorava.sme.sk uvádza, že rovnako sa konali verejné bohoslužby aj v Habovke. Aby to nebolo málo, omša bola naživo vysielaná cez miestnu televíziu.

AKTUÁLNE: Od 5:00 začína tvrdý lockdown, rušia sa takmer všetky výnimky

Bizarnosti sa v tomto prípade doslova hromadia na kopu. Portál myorava.sme.sk totiž ďalej uvádza, že konanie omše v Liesku potvrdil aj tamojší správca farnosti Štefan Piták. Ako dôvod otvorenia kostola uviedol, že „cieľom bolo, okrem iného, oznámiť veriacim, že ďalšie omše sú zrušené.“

Zrejme preto sa teda museli napriek zákazu všetci zhromaždiť v kostole – bez rúšok. Prípad už však prešetruje polícia. 

Zdroj: myorava.sme.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech