Skladacie koleso, ktoré nepozná defekt, ukazuje budúcnosť invalidných vozíkov

  • Skladacie bicykle a skútre sú na trhu už zopár rokov.
  • Ich problémom je veľkosť po zložení, ktorú limitujú samotné kolesá.
  • Inovatívny návrh si dáva za cieľ zmeniť túto situáciu k lepšiemu.
revolve-wheel.com
  • Skladacie bicykle a skútre sú na trhu už zopár rokov.
  • Ich problémom je veľkosť po zložení, ktorú limitujú samotné kolesá.
  • Inovatívny návrh si dáva za cieľ zmeniť túto situáciu k lepšiemu.

Často sa stretávame s názorom, že nie je dôvod ani možnosť ako zdokonaliť a vylepšiť koleso vo svojej podstate. To však neodradilo mladého, ambiciózneho a revolučného dizajnéra, práve naopak, motivovalo ho vytvoriť niečo vysoko praktické, čo na trhu chýba. Volá sa Andrea Mocellin a svetu predstavil koleso s názvom Revolve Wheel, ktoré sa neplní vzduchom, je odolné voči prepichnutiu a najlepšie na ňom je, že sa dá zložiť do praktickej veľkosti.

Dizajnér verí v úspech najmä vďaka kompatibilite s bežnými a klasickými typmi bicyklov a invalidných vozíkov. Andrea vraví, že nového ducha, ktorého vdýchol „starým“ kolesám, vytvoril vďaka inšpirácii v súčasných trendoch skladacích vozidiel. Tie sú však po zložení stále „veľké“, a to z dôvodu, že ich obmedzujú kolesá, ktoré nie je možné zložiť.

Koleso Revolve Wheel je navrhnuté ako svetovo prvé skladacie koleso, vďaka čomu ho môžš jednoducho preniesť a cestovať s ním. Unikátna šesťhranná konštrukcia sa zloží do kompaktného tvaru, čo mu umožní bezproblémové balenie, ktoré je ako stvorené pre výlety a dobrodružstvá v prírode.

„Revolve Wheele zaberá po zložení až o 60% menej miesta a môže byť použitý za akýchkoľvek podmienok. Pri zložení umožňuje užívateľovi jednoduché uskladnenie doma, v batohu, vozíku, kufri alebo v batožine v lietadle.“ revolve-wheel.com

Ako som spomínala, pneumatika sa neplní vzduchom, vďaka čomu sa stáva ideálnym prostriedkom na extrémnejšie cyklistické dobrodružstvá v ťažšom teréne. Zároveň sa zvýši pohodlie pri takomto type výletov, nakoľko nie je potrebné, aby si so sebou nosil/a pumpu na pneumatiky. Svoje využitie určite nájde aj v oblasti invalidných vozíkov, kde sa zabráni defektom, a tým pádom sa odstránia problémy pre ľudí, ktorí sú na invalidný vozík odkázaní.

Zámerom autora však nebolo vytvoriť len samotné koleso. Jeho vízia je oveľa širšia. Vďaka tomuto kolesu by sme sa mohli dočkať plne funkčných bicyklov alebo invalidných vozíkov, ktoré bude možné jednoducho a rýchlo zložiť do kompaktnej veľkosti vhodnej na cestovanie.

zdroj: inhabitat.comrevolve-wheel.com;

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK