Škoda plánuje rozširovať výrobné kapacity, Slovensko môže zabojovať o jej priazeň

  • Škoda plánuje rozširovať výrobu aby pokryla dopyt
  • Šancu má Slovensko, ale tú mu môže vyfúknuť aj iná z krajín EÚ
  • Uvažuje sa dokonca aj o Turecku
4372812378_0a8c55829c_b
  • Škoda plánuje rozširovať výrobu aby pokryla dopyt
  • Šancu má Slovensko, ale tú mu môže vyfúknuť aj iná z krajín EÚ
  • Uvažuje sa dokonca aj o Turecku

Slovensko by sme mohli považovať za tzv. výrobnú veľmoc, čo sa týka automobiliek. V dohľadnej dobe môže do zbierky pridať aj ďalšiu automobilku, tentokrát Škodu. V hre by mal byť strategický park Haniska, ktorý chcel na Slovensko zlanáriť mníchovské BMW, žiaľ, pri tom však neuspel. Pre Škodu by tento krok dával zmysel, keďže jej materská spoločnosť už na našom území pôsobí. 

Slovensko nie je jediné v hre

Škoda uvažuje o rôznych scenároch, okrem Slovenska môžu o jej priazeň bojovať aj Bulharsko, Turecko, Rumunsko či Maďarsko. „V súčasnej, dobe analyzujeme niekoľko vhodných lokalít pre úplne nový závod mimo Česka, “ potvrdila pre Lidovky hovorkyňa spoločnosti Kamila Biddle.  Ak bude rozhodovať cena, je možné, že Slovensko obíde na prázdno ako tomu bolo v prípade BMW.

Ktorá krajina sa napokon stane novým výrobcom automobilov, by sme sa mali dozvedieť po zasadnutí dozornej rady Volkswagen vo Wolfsburgu. To by malo padnúť ešte dnes. Ak by sa však rozhodli pre strategický park pri Košiciach, mohlo by to pozitívny vplyv na slovenskú ekonomiku a posilniť to zamestnanosť na východe republiky. Otázkou je skôr akú podporu ponúkne vláda Škode na to, aby ju dotiahla na Slovensko.

Koniec Passatu?

Do nedávna panovali špekulácie o tom, že by sa presunula výroba úspešného modelu Superb do Nemecka. Závod v Emdene, ktorý mal byť na tento účel určený, sa však bude sústrediť na výrobu áut na elektrický pohon.

Tým síce špekulácie o Superb zhasli, avšak kolujú domnienky, že naopak do Čiech by sa mala presunúť výroba Volkswagenu Passat. To však nemusí byť pravda, keďže koluje názor, že Passat by sa už ďalšieho nástupcu nemusel dočkať a štafetu by mohol prebrať práve Superb. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech