Skutočné šampanské je ako pravé perly. Krásny, nenapodobiteľný originál

šampanské Laurent-Perrier
Kon-Rad

Dom LAURENT-PERRIER založil v roku 1812 André Michel Pierlot. Názov Vve LAURENT-PERRIER vznikol spojením dvoch priezvisk pri expanzii podniku, ktorej dala zelenú pani Mathilde Emilie Perrierová, vdova po Eugènovi Laurentovi. Spoločnosť neskôr v roku 1925 zdedila ich dcéra Eugénie Hortense Laurentová. Prešlo necelých 15 rokov a predala ju ďalšej podnikavej dáme – Marie-Louise Lanson de Nonancourt.

Písal sa rok 1939 a nad Európou sa kopili vojnové mračná. Zatiaľ, čo muži išli na front, ženy ostali doma, starajúc sa o deti, mnohé pracovali vo fabrikách, alebo prevzali povinnosti svojich manželov na poliach, statkoch a v rodinných firmách. Tak dopadla aj Marie-Louise Lanson de Nonancourt, ktorej synovia Maurice a Bernard sa pripojili k francúzskemu odboju.

Po vojne sa Bernard vyučil za vinára. Zvládnuť musel teóriu aj prax – poznať vinohrad, jeho zákonitosti, kolobeh života v ňom. Do detailov musel ovládať povinnosti vinohradníka, vinára aj manažéra. Výkonným riaditeľom podniku sa stal v roku 1948. V tom čase mala firma asi 20 zamestnancov a vyprodukovala približne 80 000 fliaš šampanského ročne.

zdroj: Kon-Rad

Výnimočnosť Bernarda de Nonancourt spočívala v jeho vášni pre šampanské. V kombinácii s úctou a rešpektom k tradičným hodnotám, inšpiroval všetkých naokolo. Svoju kreativitu a odvahu dokonale pretavil do práce nielen s hroznom, ale aj ľuďmi a veril v inovácie. Vďaka nim spravil zo značky LAURENT-PERRIER symbol sviežosti, ľahkosti a elegancie. Vznikla tak kolekcia jedinečných šampanských, ktoré sa dnes vyvážajú do viac ako 160 krajín sveta.

Z ponuky LAURENT-PERRIER si u nás môžete vybrať La Cuvée Rosé Brut, Grand Siécle, Grand Siécle Magnum, Ultra Brut, La Cuvée Brut, La Cuvée, Harmony, špeciálnu edíciu La Cuvée Rosé Brut Zebra a Brut Millesime 2008. Mnohé z nich v elegantných darčekových baleniach, či s priloženými elegantnými pohármi.

zdroj: Kon-Rad

LAURENT-PERRIER La Cuvée reprezentuje najčistejšiu hroznovú šťavu. Toto šampanské je jemné, svieže a štýlové. V našej ponuke ho objavíte aj vo viacerých variantoch darčekových balení. Všetky si ale zachovávajú jedno spoločné – veľký podiel príjemného Chardonnay.

Vďaka nemu sa darí vyrábať aj nezabudnuteľné LAURENT-PERRIER La Cuvée Brut (brut = tvrdé) – šampanské s výbornou jemnosťou a krásnou sviežosťou, ktorú získava dlhým zrením v pivniciach.

A potom tu je LAURENT-PERRIER La Cuvée Ultra Brut – pionier v kategórii Brut Nature (= prírodné tvrdé), kde nie je miesto pre žiadny pridaný cukor. Aj preto dostalo toto šampanské prezývku „veľké víno bez cukru“ (Grand Vin sans sucre). S jeho výrobou začali v roku 1981 a je skutočným dôkazom o obrovskom know-how značky LAURENT-PERRIER.

zdroj: Kon-Rad

LAURENT-PERRIER Grand Siécle prichádza zahalený do ťažkej elegancie, ktorá je dielom majstra sklára zo 17. storočia. V tom čase vládol Francúzsku márnotratný Ľudovít XIV., prezývaný pre svoje maniere aj kráľ Slnko. Obdobie jeho vlády vstúpilo do dejín ako čas vrcholiaceho kráľovského absolutizmu, baroka, rozpínajúcej sa francúzskej zahraničnej politiky, ale aj čas zrodu vychýrenej francúzskej kuchyne, nových vín a prvého šampanského.

LAURENT-PERRIER Grand Siécle predstavil v roku 1959 Bernard de Nonancourt. Tento lahodný nápoj stelesňuje veľké zručnosti miešania šampanského. Aj preto dostalo prezývku „vyvážené víno“. Jeho úspech tkvie v správne prepojených odrodách z tých najlepších zberov. Zo 45% ho tvorí Pinot Noir (Rulandské modré) a z 55% Chardonnay. Zreje minimálne sedem rokov. Odporúčame ho k morským plodom, rybám ako sú morský vlk či kambala a hydine s hľuzovkou, alebo k teľaciemu naprírodno.

zdroj: Kon-Rad

LAURENT-PERRIER Harmony Pozornosť a záujem spotrebiteľov sa začal v posledných rokoch upierať skôr k suchým vínam, no mnohí milovníci šampanského stále preferujú sladkosť šampanských, aké dominovali v minulosti. Išlo najmä o tzv. „demi sec“, teda polosuché šampanské. LAURENT-PERRIER Harmony je práve také – delikátne, okrúhle, polosuché víno, výborne vyvážené vďaka veľkému podielu Chardonnay.

LAURENT-PERRIER Cuvée Rosé Brut má výrazný buket. Ochutnať ho je zážitok, keďže ide o jedno z mála ružových šampanských, vyrábaných metódou, pri ktorej sa využívajú červené šupky odrôd hrozna s bielou dužinou – Pinot Noir. Vínu to dodáva ružovú farbu a zároveň neobyčajnú hĺbku a sviežosť. Toto príťažlivé víno sa zviditeľnilo aj svojou špeciálnou edíciou. Neprehliadnuteľnou ju robí výrazné balenie – v kovovom obale so vzorom Zebra.

zdroj: Kon-Rad

LAURENT-PERRIER Brut Millesime 2008 je ľahké, kvetinové šampanské s podielom 50% Chardonnay, 30% Pinot Noir a 20%  Pinot Meunier. Charakterizuje ho elegantná aróma grapefruitu a bieleho ovocia. Na podnebí je živé, s pretrvávajúcou hĺbkou a sviežosťou a v závere s tónmi pomaranča a citrónu.

Zdroj: KON-RAD

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech