Slováci môžu začať udávať trend aj v oblasti kryptomien. Nová burza rieši niekoľko „nedostatkov“

  • Súčasný (nielen) ekonomický trh je v podstate rozdelený na dva svety.
  • Na jednej strane stoja zástancovia štandardných systémov, ktoré fungovali a prakticky fungujú v ekonomickom sektore doteraz, zatiaľ čo druhá strana sa začína prikláňať na stranu nového systému.
  • V tom zohráva kľúčovú úlohu technológia blockchain a najnovšie trendy pritom môžu udávať aj Slováci.
bitcoin-2582593_1920
pixabay.com
  • Súčasný (nielen) ekonomický trh je v podstate rozdelený na dva svety.
  • Na jednej strane stoja zástancovia štandardných systémov, ktoré fungovali a prakticky fungujú v ekonomickom sektore doteraz, zatiaľ čo druhá strana sa začína prikláňať na stranu nového systému.
  • V tom zohráva kľúčovú úlohu technológia blockchain a najnovšie trendy pritom môžu udávať aj Slováci.

Práve slovenskí zakladatelia totiž stoja za novou burzou Singularity-X, ktorá umožňuje obchodovanie s kryptomenami. Na jej čele stojí Peter Vrábel, ktorý má dlhoročné skúsenosti s akciovými trhmi a vyvinul tiež niekoľko obchodných systémov založených na hlbokých analýzach trhu. Burza Singularity-X spustila svoju prevádzku 1. mája, pričom na začiatku umožňuje obchodovanie so štyrmi najpopulárnejšími kryptomenami. Konkrétne ide o Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH) a Dash.

„Idea okolo Singularity-X bola veľmi prostá – priniesť spoľahlivú, dobrú burzu, ktorá ponúkne postupne množstvo coinov/tokenov, zaujímavých pre ľudí. Pri spustení prichádzame s najpopulárnejšími coinami, pričom nasledovať budú ďalšie, napríklad Bitcoin Cash či NEO,“ opisuje myšlienku vzniku Peter Vrábel.

Aj na Slovensku môže vzniknúť svetová burza

Napriek tomu, že Singularity-X je veľmi mladý projekt, od začiatku pracuje na eliminácii problémov mnohých začínajúcich búrz. Zakladá svoje fungovanie už od štartu na spoľahlivosti, bohatej funkcionalite a jednoduchosti, ktoré sú pre obchodníkov kľúčové. Práve s týmto majú často problémy mnohé kryptoburzy, ktoré nedokážu pri spustení ponúkať používateľom dostatočnú bezpečnosť či kapacity systému.

Vývoj, príprava a spustenie Singularity-X trvalo približne šesť mesiacov. Peter Vrábel priznáva, že mali spolu s tímom veľkú chuť celé to spustiť rýchlo, ale napokon sa ukázalo, že „bolo dobré mať soft launch, doladiť veci a následne ísť s kožou na trh.“ Počas vývoja Singularity-X teda nič nepodcenili a spolupracovali so spoločnosťou, ktorá má v danej oblasti bohaté skúsenosti a vyvíjala platformy napríklad pre Forex či CFD obchodovanie.

Slovenská kryptoburza sa tak aj použitými technológiami a zabezpečením môže už teraz porovnávať so svetovými burzami. „Náš matching engine zvláda 20 000 operácií za sekundu. Čo sa týka architektúry, máme niečo čo sa považuje dnes vo svete za štandard – čiže malá časť prostriedkov je na takzvaných hot walletoch a väčšina je na cold wallete. Využívame teda postup, ktorý je rovnaký aj na najväčších burzách,“ dopĺňa Peter Vrábel.

Ďalším dôležitým aspektom pre podobné platformy je podpora, ktorú ponúka používateľom. Aj na toto kladú predstavitelia Singularity-X vysoký dôraz a využívajú pro-klientský prístup s cieľom zabezpečiť čo najkvalitnejšie služby. Zákaznícka podpora tak reaguje na problémy používateľov veľmi rýchlo a rieši ich v najkratšom možnom čase.

Unikátna funkcionalita

Nie je to však len o zabezpečení, podpore a spoľahlivosti, Singularity-X nastupuje na nové trendy a poskytne používateľom široké možnosti obchodovania. K dispozícii tak je napríklad obchodovanie za FIAT meny dolár a euro, no hlavnou inováciou bude token First Crypto ETF. S týmto tokenom sa zákazníci budú môcť súčasne podieľať na obchodovaní až s desiatimi kryptomenami.

„Nebude treba robiť desať jednotlivých obchodov, mať desať peňaženiek, postačí jeden trade. Veľmi zjednodušene – klienti môžu cez jeden smart kontrakt participovať na desiatich kryptomenách. Riešime tak časté problémy s likviditou, čo určite aktívni obchodníci dobre poznajú,“ upresňuje funkcionalitu Peter Vrábel.

V súvislosti s tokenom First Crypto ETF sa ale spájajú aj ďalšie možnosti. Tu sa už ponúka porovnanie priamo s jednou z najväčších súčasných kryptobúrz, Binance. Používatelia si totiž vďaka vlastnému tokenu na Singularity-X budú môcť znížiť poplatky za transakcie na burze.

Kryptoburza Singularity-X je tak dôkazom, že aj na Slovensku sa môžeme podieľať na udávaní trendov v tak dynamickom sektore, akými sú technológie blockchainu a kryptomien. Pokiaľ sa tak aj ty pohybuješ v danej oblasti, či uvažuješ o vstupe do tohto sveta, Singularity-X môže byť vďaka svojim možnostiam a jednoduchosti platformou práve pre teba. Viac informácií už získaš priamo na oficiálnej stránke kryptoburzy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK