Slováci vyriešili Matovičov zákaz pohybu po svojom. Smerom z Bratislavy sa už tvoria kolóny 

  • Slováci už zareagovali na plánované obmedzenie pohybu
  • Cesty smerom von z hlavného mesta sú plné
Ilustračná TASR - Jaroslav Novák
  • Slováci už zareagovali na plánované obmedzenie pohybu
  • Cesty smerom von z hlavného mesta sú plné

Ako už určite dobre vieš, počas veľkonočných sviatkov bude platiť zákaz vychádzania. Vláda totiž v pondelok schválila návrh na rozšírenie opatrení núdzového stavu. 

Sloboda pohybu sa obmedzí od 8. apríla od 0:00 hod do 13. apríla do 23:59. To urobilo mnohým Slovákom škrt v ich plánoch. Mnohí z nich sa chystali na sviatky za rodinou či jednoducho späť tam, kde majú trvalé bydlisko. 

Matovičov zákaz

Gepostet von Tibor Roman am Dienstag, 7. April 2020

Do karát im nehrá ani rozhodnutie Železničnej spoločnosti Slovensko, ktorá v reakcii na zákaz vychádzania v období Veľkej noci nepridá tradičné posilové spoje. Už dnes tak začalo veľké „sťahovanie národov” a smerom von z Bratislavy sa tvoria kolóny.  

LIVE: Dopravná situácia na bratislavskom obchvate v smere von z mesta

LIVE: Dopravná situácia na bratislavskom obchvate v smere von z mesta

Gepostet von Nový Čas am Dienstag, 7. April 2020

Ako to bude s vlakmi? 

Národný vlakový dopravca v utorok oznámil cestujúcej verejnosti, že osobnú železničnú dopravu bude počas veľkonočných sviatkov zabezpečovať bez zmeny tak, ako je to od 14. marca – vnútroštátne vlaky jazdia a budú jazdiť podľa mimoriadneho grafikonu vlakovej dopravy.

„Vzhľadom na predpokladanú možnosť kontrol Policajného zboru na železničných staniciach ZSSK odporúča, aby cestujúci prišli s dostatočným časovým predstihom pred pravidelným odchodom vlaku,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. „Vzhľadom na nariadenie vlády SR o zákaze vychádzať pred Veľkou nocou a počas veľkonočného obdobia budú môcť cestujúci, ktorí si vopred zakúpili cestovné lístky na obdobie 8. až 13. 4. 2020, vrátiť tieto cestovné doklady bez sankcie (storno poplatok),“ dodal Kováč.

V reakcii na zákaz vychádzania od stredy 8. apríla do pondelka 13. apríla oznamujeme, že osobná železničná doprava bude…

Gepostet von ZSSK am Dienstag, 7. April 2020

Obmedzenie pohybu  sa podľa premiéra nevzťahuje, napríklad, na cestu do a zo zamestnania a cestu na výkon podnikateľskej činnosti. Netýka sa tiež cesty za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb. Ide napríklad o nákup potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, kozmetiky a iného drogériového tovaru, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti, zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK