Slovák, ktorý prepojil šnorchľovanie s potápaním, je späť!

  • O OxyPole sme písali ešte v decembri 2014, odvtedy sa však mnohé zmenilo – vrátane názvu.
Untitled-1
  • O OxyPole sme písali ešte v decembri 2014, odvtedy sa však mnohé zmenilo – vrátane názvu.

OxyPole bol elektricky poháňaný kompresor plávajúci na hladine, ktorý stláča vzduch a cez hadicu zásobuje čerstvým vzduchom potápača pod vodou. Tento potápačský prístroj je najľahší na svete – váži iba 7 kilogramov. A tým, že nevyužíva kyslíkovú bombu je možné s ním lietať lietadlom.

Vlastnosti OxyPole boli porovnateľné s bežnými potápačskými prístrojmi. Umožňuje potápanie v hĺbke 12 metrov po dobu približne trištvrte hodiny. Ponúka však neporovnateľne väčšiu voľnosť pri pohybe pod morskou hladinou. Svoje využite by mohol OxyPole nájsť aj pri údržbe lodí alebo bazénov pod vodou.

5ca715ead6380f512ed6f3e9c8396bbd_original

foto: kickstarter

Medzičasom sa však tím pod vedením Jána Kadleca rozhodol celý systém premenovať, upraviť a v súčasnej dobe sa snaží naraisovať peniaze cez Kickstarter.

AirBuddyako sa celý systém po novom volá, aktuálne vyzbieral na Kickstarteri už viac ako 40000 austrálskych dolárov, pri celkovom cieli 690000 dolárov to však už až tak optimisticky nevyzerá. Uvidíme, čo spraví so zbierkou najbližších 22 dní. V každom prípade, hoci si autori nemôžu ponechať prostriedky, ak nesplnia celkový cieľ, je to minimálne dôkaz, že o ich produkt záujem je.

Celý systém je v porovnaní s OxyPole veľmi podobný, takmer totožný, tvorcovia čiastočne zmenili jeho dizajn a udávaná váha je o 2,5 kg vyššia , teda 9,5 kilogramu. Systém AirBuddy funguje na nabíjanie, pričom jedno dobitie trvá 3,5 hodiny.

Ak ťa láka úplne nový, špeciálny druh potápania, jedno zariadenie AirBuddy stojí 1699 austrálskych dolárov, cez Kickstarter ho máš možnosť získať už za 1299 dolárov.

Projekt môžeš podporiť na tomto odkaze!

titulná foto: koláž autor/Kickstarter

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK