Slovák ručne pletie náramky z materiálu, ktorý používali parašutisti počas 2. svetovej

  • Mladý Slovák Tomáš pochádza z malej dedinky pri Martine. Zatiaľ čo počas dňa sa venuje predaju ovocia, po večeroch ručne pletie náramky pre svojich zákazníkov pod značkou Valkyriestore, ktorá si za krátky čas dokázala nájsť množstvo priaznivcov.
tomas
unsplash.com/valkyriestore
  • Mladý Slovák Tomáš pochádza z malej dedinky pri Martine. Zatiaľ čo počas dňa sa venuje predaju ovocia, po večeroch ručne pletie náramky pre svojich zákazníkov pod značkou Valkyriestore, ktorá si za krátky čas dokázala nájsť množstvo priaznivcov.

Ako to tak často býva, nápad založiť Valkyriestore, teda obchod s originálnymi handmade náramkami, vznikol vďaka diere na trhu.

“Prvotným impulzom bolo to, že ja osobne som mal záujem o náramok tohto typu, no na slovenskom trhu som niečo, čo by ma zaujalo, nenašiel. To, čo sa mi páčilo, som našiel len v Ukrajine a Rusku. Tam však zlyhala komunikácia, takže náramok, o ktorý som mal záujem, som nedostal. Po čase mi napadlo, že by som si takýto náramok skúsil vyrobiť sám,“ vyjadril sa Tomáš pre Startitup.


Zohnal si preto potrebné veci, podklady a materiál, a pustil sa do práce. Keď sa mu podarilo vyrobiť prvý náramok podľa jeho predstáv, začali sa ho mnohí známi pýtať, kde taký zaujímavý kúsok kúpil. Skúsil preto takéto náramky vyrobiť aj pre priateľov a zistil, že je o ne veľký záujem.

Foto: pexels.com

Tomáš sa rozhodol vyrábať náramky zo vskutku neobvyklého materiálu, takzvaného Paracordu. Ide o padákové šnúrky, ktoré boli pôvodne používané ako padákové lano parašutistami počas 2. svetovej vojny. Paracord však oslovil aj nadšencov prežitia v divočine, airsoftistov, či turistov. Použiť sa dá na mnoho ďalších vecí.

Každý kúsok je na mieru

Ak sa rozhodneš pre náramok z dielne Valkyriestore, máš zaručenú originalitu a to, že nikoho iného s totožným kúskom určite nestretneš. Tomáš robí každý náramok na mieru, podľa obvodu zápästia a farby prevedenia akú si zákazník zvolí. Dokonalý custom štýl!

Ak má šikovný Slovák všetky materiály k dispozícií, náramok môžeš mať na ruke do troch dní. Ak však máš špecifické požiadavky a praješ si do svojho náramku zapracovať niečo neštandardné, stačí sa s Tomášom dohodnúť. V tomto prípade je dodacia doba a cena individuálna.

Záujem majú až v Škandinávií

Tieto netradičné šperky, ktorými výnimočne nepohrdnú muži, idú na dračku aj za hranicami.

“Na Slovensku je potenciál na odbyt náramkov aj napriek tomu, že nie sme veľká krajina a nemáme veľký trh oproti iným štátom, kde je kúpna sila silnejšia. Náramky pletiem na zákazku aj do Česka, Nemecka a oslovili ma aj zákazníci zo Škandinávskych krajín. Na náramky beriem inšpiráciu vo väčšine zo slovanskej, germanskej a severskej mytológie, kde má každý prívesok svoj význam a svoju symboliku. Určené sú pre mužov aj ženy,” uviedol Adam.

Tomášovým plánom do budúcna je výroba náramkov pre domáci aj zahraničný trh. Momentálne pracuje aj na svojom e-shope, aby bolo všetko podľa jeho predstáv. Taktiež sa chytá pustiť do nových štýlov pletenia a chce pridať aj nové zaujímavé prívesky z materiálov, ako sú striebro 925 či bronz.

Čoskoro sa však môžeš tešiť aj na prívesky z prírodných materiálov ako drevo a kosť plus nové darčekové balenia. Tomáš má v hlave množstvo nápadov a postupom času sa ich chystá všetky zrealizovať.

Náramky z dielne Valkyriestore môžeš sledovať TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK