Slovák vyrába luxusné hrebene zo 14-karátového zlata len pre pár vyvolených

  • Slovenská značka Tomáš Vereš sa pustila do výroby hrebeňov za sumu, za ktorú si môžeš kúpiť auto.
hreben
pexels.com/tomasveres.com
  • Slovenská značka Tomáš Vereš sa pustila do výroby hrebeňov za sumu, za ktorú si môžeš kúpiť auto.

S luxusnými hrebenmi od slovenskej značky Tomáš Vereš sa spája jeden veľmi zaujímavý príbeh z histórie, o ktorom ani dnes mnoho Slovákov vôbec netuší. Tomáš Vereš bol slovenský podnikateľ, ktorý sa presťahoval do Paríža, plného inšpiratívnych inpulzov.

foto:tomasveres.com

Práve v tomto meste stretol svoju budúcu manželku, ktorá pochádzala z veľmi bohatej rodiny a milovala drahé veci. Tomáš potreboval na ňu urobiť dobrý dojem. Preto sa rozhodol špeciálne pre ňu vyrobiť unikátny šperk. Išlo o prvý luxusný hrebeň zo striebra s vyrytým venovaním.

foto:tomasveres.com

Na začiatku 21. storočia sa jeho pravnuk rozhodol vytvoriť značku nesúcu pradedove meno. Týmto krokom jednak vzdal hold svojím predkom, no zároveň umožnil ženám mať svoj jedinečný personalizovaný šperk.

Kolekcia hrebeňov, pomenovaná podľa Pantheonu v Ríme, obsahuje minimalistické 130mm x 35 mm veľké hrebienky, vyrobené z rôznych materiálov. Nájsť tu môžeš kúsky od prvotného zlata a rhodia až po žlté a ružové zlato.

foto:tomasveres.com

Každý jeden kúsok sa vyrába ručne v Taliansku, rukami skúsených klenotníkov . Luxusné kúsky sa predávajú v dizajnových púzdrach z kvalitnej pštrosej kože, metódou, akou sa vyrábajú špičkové kožené výrobky z Talianska.

Na každom hrebeni je okrem sériového čísla vyryté aj meno majiteľa, prípadne ďalší text podľa priania zákazníka. Na predaj ich je ako šafránu, stať sa jeho majiteľom preto nie je vôbec jednoduché. Napríklad zlatý hrebeň bol vyrobený v limitovanej edícií v počte len 800 kusov.

foto:tomasveres.com

Samostatnou kapitolou je aj cena týchto neobvyklých hrebeňov. Tie najdrahšie kúsky sú k dispozícii za 9-tisíc eur. Takýto hrebeň je určený len pre veľmi malé percento ľudí, ktorých prioritou je luxus a sú ochotní zaplatiť hocijakú sumu, len aby si kúpili prestíž. Podnikať v tomto segmente nie je ľahké, ale ani nemožné. Ak sa podnikateľom podarí ponúknuť trhu exkluzívny kúsok, ktorý zákazník nemá šancu zohnať nikde inde svojich zákazníkov si nájde.

Značka Tomáš Vereš, však ponúka výrobky aj pre tých, povedzme menej urodzených. Pantheon Collection zahŕňa aj hrebene vyrobené z mincového striebra za 1,100 eur ako aj z ródia, či  ružového zlata.

zdroj:alux.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech