Slovákov delí od Londýna už len výhodná letenka. Sprav si výlet do európskej metropoly

  • Big Ben, Tower Bridge, futbalové štadióny či jedinečná gastronómia
  • Toto a oveľa viac ti ponúka hlavné mesto Anglicka
  • Sprav si krátky výlet za pár eur
londýn anglicko veľká británia
Ilustračný obrázok, Instagram/reprofoto/visitlondon, Unsplash/Lucas Davies
  • Big Ben, Tower Bridge, futbalové štadióny či jedinečná gastronómia
  • Toto a oveľa viac ti ponúka hlavné mesto Anglicka
  • Sprav si krátky výlet za pár eur

Londýn je známy aj svojou bohatou kultúrou a umením. Jeho divadlá, vrátane Royal National Theatre, Apollo Theatre či West End, ponúkajú širokú škálu predstavení, vrátane muzikálov, drám a komédií. Mesto je tiež domovom svetoznámych múzeí, ako sú Natural History Museum, Tate Modern, Science Museum či Victoria and Albert Museum.

Ďalším dôležitým aspektom londýnskej kultúry je aj gastronómia. Mesto ponúka nekonečné možnosti so všetkými kuchyňami sveta, takže nezabudni ochutnať typické britské jedlá, vrátane ryby s hranolkami, pečenej bravčoviny alebo tradičného anglického čaju.

Na svoje si tu prídu aj športoví fanúšikovia, keďže v Londýne pôsobí viacero tímov tamojšej najvyššej futbalovej súťaže Premier League, ktorá patrí medzi najpopulárnejšie ligy sveta. Porozmýšľaj preto aj nad návštevou štadiónov klubov ako Arsenal FC, Chelsea FC, West Ham United, Tottenham Hotspur či majestátneho štadiónu Wembley.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Arsenal (@arsenal)

Z letiska do mesta

Letiská sa nenachádzajú priamo v Londýne, avšak všetky sú situované maximálne 55 kilometrov od centra mesta. Doprava z letísk do Londýna je na vysokej úrovni a môžeš si vybrať z rôznych možností prepravy, pričom najpoužívanejšie a najpopulárnejšie sú autobusové, vlakové spoje a metro. 

Najvýhodnejšia spiatočná letenka je v súčasnosti na trase Košice – Londýn. Pokiaľ máš záujem o týždňový výlet od štvrtka 4. mája do štvrtka 11. mája, táto cesta ťa vyjde 33 eur. V prípade cesty z Bratislavy ide o 55 eur (21. až 24. apríl) a za letenku z Viedne (11. až 15. máj) zaplatíš 73 eur.

Na výber máš z nekonečných kombinácií za rôzne ceny, pričom môžeš kombinovať miesta príletov a odletov. Pokojne sa teda môže stať, že odletíš z Košíc a po ceste späť pristaneš z Bratislave, prípadne vo Viedni alebo v Anglicku pristaneš na letisku Stansted a odlietať späť domov budeš z Lutonu.

Odporúčame ti pozrieť sa na všetky možnosti, zvážiť „pre a proti“ a môžeš sa dostať k ponuke za výhodnejšiu cenu. Pri ďalších dátumoch však už musíš počítať aj s tým, že do peňaženky možno siahneš o niečo hlbšie.

Londýn je dynamické, multikultúrne a historicky bohaté mesto, ktoré návštevníkom ponúka nekonečné možnosti objavovania. Nezáleží na tom, či máš záujem o históriu, umenie, jedlo či prírodu, Londýn ťa určite nadchne a zanechá v tebe nezabudnuteľné spomienky, kvôli ktorým sa budeš chcieť opäť vrátiť a objavovať viac.

Zdroje: archív Startitup, City of London, Britannica, London Fire Brigade, Instagram/visitlondon, AI

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá