Slovákovi Jánovi Volkovi sa podaril skvelý úspech, v Ostrave bol len o 0,20 sekúnd pomalší ako Usain Bolt

  • Najlepší výkon histórie na 300 m, tri rekordy mítingu, plus súťažná rozlúčka s Ostravou v podaní fenomenálneho jamajského šprintéra Usaina Bolta priniesol stredajší atletický večer v rámci 56. ročníka Zlatej tretry.
bol
facebook.com/janvolkofanpage
  • Najlepší výkon histórie na 300 m, tri rekordy mítingu, plus súťažná rozlúčka s Ostravou v podaní fenomenálneho jamajského šprintéra Usaina Bolta priniesol stredajší atletický večer v rámci 56. ročníka Zlatej tretry.

Krátko pred deviatou večer vyše 15-tisíc divákov na Mestskom štadióne stíchlo a v stoji čakalo, čo sa udeje v najbližších sekundách. Do blokov ešte raz a na Zlatej tretre naposledy zakľakol Usain Bolt a vzdialenosť 100 m zabehol tradične najrýchlejšie zo všetkých za 10,06. Skvelý výkon podal aj slovenský reprezentant Ján Volko, ktorý dobehol štvrtý za 10,26. Zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka Volko len o desatinu sekundy zaostal za vlastným slovenským rekordom (10,16).

„Som spokojný, zlepšenie pri tom sústavnom cestovaní zrejme momentálne nebolo možné. Boltova aura predsa len na mňa trochu fungovala, pred štartom som cítil nervozitu, Bežať s tým človekom na tabuli, s tou legendou, viac som si asi želať nemohol. Bola to pre mňa česť, vážim si to, že som to dnes v Ostrave mohol odbehnúť,“ uviedol Ján Volko v prvej reakcii pre atletikasvk.sk

Mnohých možno prekvapil aj fakt, prečo niekto ako Bolt vôbec meral cestu do Ostravy. Ako informoval Denník N svoj podiel na tom má aj atletický manažér zo Slovenska. Ten si Bolta všimol, keď bol, tento dnes už rekordér, len tíneďžerom. V roku 2004 ho preto pozval na atletický míting Zlatá tretra, ktorý sa koná každoročne v Ostrave, avšak 17-ročný Bolt vtedy kvôli zraneniu neprišiel.

Svoje pozvanie Alfonz Juck v roku 2006  zopakoval a Jamajčan sa predstavil na štadióne vo Vítkoviciach prvýkrát. V stredu predviedol Usaina Bolta deviaty a zároveň posledný ostravský štart.

Z pohľadu najúspešnejšieho atléta v histórii ide o rekordné číslo. Osemnásobný olympijský víťaz a jedenásťnásobný majster sveta na žiadnom inom mítingu neštartoval tak často ako na Zlatej tretre. Spomínaný fakt sa už zrejme nezmení, keďže Bolt dávnejšie avizoval, že po augustových Majstrovstvách sveta v Londýne ukončí aktívnu kariéru.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK