Slovenka Barbora Tapušíková namiešala z JAMESONA najlepší drink sveta na prestížnej súťaži v Írsku

  • Barmanov z desiatok krajín sveta porazila svojím drinkom útla blondínka z Urban House-u.
act
instagram.com/jamesonsk/facebook.com/jameson.slovensko
  • Barmanov z desiatok krajín sveta porazila svojím drinkom útla blondínka z Urban House-u.

Začiatok destilácie írskej whiskey (áno píše sa to inak ako whisky) sa datuje do 12. storočia a patrí medzi prvé silné alkoholické nápoje v Európe. Samotný John Jameson založil svoju destilériu v roku 1780, ktorá od tej doby prekvitala.

Na konci 19. storočia írska whiskey ovládala 90 % svetového trhu a predovšetkým v Spojených štátoch bola mimoriadne obľúbená. Séria ekonomických udalostí jej však podrazila nohy – prohibícia v USA, veľká recesia v 20. rokoch minulého storočia a druhá svetová vojna.


Posledný klinec do rakvy zatĺkla britská vláda, keď v 90. rokoch 20. storočia výrazne zvýšila clá na dovoz whiskey, respektíve na dovoz akéhokoľvek írskeho tovaru. Trhy na celom svete si tak rozdelili škótska whisky a americký burbon. V súčasnej dobe írsky “zlatavý“ mok zažíva renesanciu a získava si späť svoje stratené miesto na pultoch.

V starej pôvodnej destilérii na Bow Street v Dubline sa whiskey už nepáli, v súčasnosti slúži ako darčeková predajňa a tematické múzeum. Od roku 1978 sa Jameson vyrába v modernej prevádzke v mestečku Midleton pri Corku, ale postup výroby sa až na niektoré drobnosti od 18. storočia v svojej podstate nezmenil.

foto:instagram.com/jamesonsk

 

Práve v New Midleton Distellery sa tento týždeň konala medzinárodná súťaž JAMESON Barrelmen´s Homecoming. Zišlo sa tu spolu 180 barmanov z 30 krajín sveta. Svojho zástupcu tu malo aj Slovensko.

foto:instagram.com/jamesonsk

O namiešanie toho najlepšie miešaného drinku s použitím JAMESONA sa pokúsila aj Slovenska Barbora Tapušíková. Bez problémov sa prebojovala do superfinále, v ktorom si porovnávala svoje barmanské zručnosti s barmanmi z USA, Španielska, Talianska, Poľska, Japoska, Brazílie.

foto:instagram.com/jamesonsk

So svojím drinkom s názvom 14. november získala na súťaži v Írsku titul svetovej víťazky. My jej touto cestou gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov. :)Ja

 

Viac zo sveta JAMESON Slovensko nájdeš na ich Instagrame.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech